Leszek Grala z zarzutami na listę PSL?

  Leszek Grala z zarzutami na listę PSL?

  Marek Zoellner

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dolnośląscy ludowcy kończą układanie list wyborczych. Rekomendacje dla liderów w poszczególnych okręgach już są. Jedna z propozycji może jednak budzić kontrowersje.
  - Nie zostałem oskarżony - mówi Leszek Grala, szef Dolnośląskiej Izby Rolniczej

  - Nie zostałem oskarżony - mówi Leszek Grala, szef Dolnośląskiej Izby Rolniczej ©Michał Pawlik

  Chodzi o Leszka Gralę, którego niedawno wybrano ponownie prezesem Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Chociaż ciążą na nim zarzuty prokuratorskie sprzed dwóch lat, dotyczące przekraczania uprawnień. Grala ma być "jedynką" PSL na liście kandydatów do Sejmu w okręgu legnicko-jeleniogórskim. W rozmowie telefonicznej potwierdził nam, że zarzutów nie wycofano, ale od ich postawienia minęły dwa lata, a nie został oskarżony. - Czy wystartuję w wyborach? Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - mówi prezes DIR.

  - Jestem pewien, że Grala jest niewinny - tłumaczy rekomendację Tadeusz Drab, szef PSL na Dolnym Śląsku. - Ma za sobą też bardzo duże poparcie i szansę na dobry wynik - dodaje Drab, który sam kandydować nie może. Na nim ciąży bowiem wyrok w sprawie składania fałszywych zeznań.

  Ale Drab nadal rozdaje karty w regionie. W swoim komputerze ma też inne nazwiska kandydatów rekomendowanych przez regionalny zarząd PSL. W regionie legnicko-jeleniogórskim do Sejmu są to Tadeusz Samborski i Józef Pawlak, a do Senatu "jedynką" ma być tam Wacław Demecki.

  W okręgu wrocławskim listę PSL ma pociągnąć Ewa Mańkowska, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zaskoczeniem jest start wicewojewody Ilony AntoniszynKlik, która wcześniej nie chciała brać udziału w wyborach. Na liście znajdą się też: były judoka Rafał Kubacki, dziennikarka Grażyna Orłowska-Sondej oraz szef departamentu mienia i rolnictwa urzędu marszałkowskiego Bogusław Wijatyk. Do Senatu wystartuje zaś Włodzimierz Chle-bosz z zarządu województwa.

  PSL największe kłopoty ze zdobyciem poparcia ma we Wrocławiu. Szansę wzmocnienia upatruje tu w sojuszu z Obywatelskim Dolnym Śląskiem - ugrupowaniem Rafała Dutkiewicza. O tym z prezydentem Wrocławia rozmawiał niedawno Waldemar Pawlak.

  W okręgu wałbrzyskim nr 1 listy PSL do Sejmu to Ryszard Niebieszczański, który 16 lat był wójtem gminy Kłodzko.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   drab grala jarmułowicz i demecki to jedna banda

   psl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 25

   tacy to zawsze się do siebie garną sami pokrętni ludzie oszusci i matacze wstyd po prostu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   grala

   get (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 40

   leszku odpuść sobie...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @do poniższych

   Serek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 37

   Napisał, że dwa lata temu są zarzuty i nie ma oskarżenia. A kontrowersje "może budzić" to, że ktoś z zarzutami będzie się ubiegał o mandat. A jeśli zostanie posłem a prokuratura go jednak oskarży...rozwiń całość

   Napisał, że dwa lata temu są zarzuty i nie ma oskarżenia. A kontrowersje "może budzić" to, że ktoś z zarzutami będzie się ubiegał o mandat. A jeśli zostanie posłem a prokuratura go jednak oskarży to co??? Schowa się za immunitetem ? To jest ciekawy wątek zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   moim zdaniem

   kawka77 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 35

   zarzuty o niczym nie świadcza on tego przecież nie ukrywa awręcz pisze chętnie i częstio na swoim blogu www.leszekgrala.pl. Gdzie więc ta kontrowersja ????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Grala

   paweł cisek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 62 / 55

   to bardzo dobry człowiek a o tym że te rzekome zarzuty leżą już dwa lata w szafie to pan redaktor jakoś nie chciał szerzej napisać ????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WYBORY

   ads (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 32

   To najgorsza opcja w psl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama