20-letni songwriter z Wołowa wystąpi na Opener Festival

  20-letni songwriter z Wołowa wystąpi na Opener Festival

  JU

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Peter J. Birch - 20-letni songwriter z Wołowa, wystąpi w tym roku na największym polskim festiwalu muzycznym - Opener, w Gdyni.
  20-letni songwriter z Wołowa wystąpi na Opener Festival

  ©materiały prasowe

  - Jestem bardzo, bardzo zaskoczony tym wszystkim! Wiem, że to standardowa wypowiedź, ale naprawdę nie spodziewałem się zaproszenia na ten prestiżowy festiwal. Sam do końca nie wiem, jak to się stało, że zagram na Openerze - mówi Peter J. Birch - Na pewno duża w tym zasługa mojego dobrego ducha Bartka "Borówki" (nie lubi określenia "manager"). Myślę, że to też moja ciężka praca, bo bez tego nie bylibyśmy w tak krótkim czasie tu, gdzie jesteśmy - dodaje artysta.

  Jak 20-latek dowiedział się o tym, że został zaproszony na imprezę, na której zagrają w tym roku m.in. Coldplay czy Prince? - Miałem akurat zajęcia, pisałem kolokwium, a "Borówka" dobijał się do mnie przez telefon.
  Dzwonił, a kiedy nie odbierałem, napisał, że jest niezła "wtopa" i straszna rzecz się stała. Nie miałem pojęcia, o co chodzi, a to stary żartowniś. Kolokwium zeszło na drugi plan, napisałem je w 10 minut, po czym zadzwoniłem do Bartka i usłyszałem magiczne "Gramy na Openerze!". To jakiś kosmos! - opowiada Piotrek.

  Peter J. Birch naprawdę nazywa się Piotr Jan Brzeziński. Pochodzi z Wołowa, jest zeszłorocznym maturzystą, obecnie studiuje we Wrocławiu. Jego muzyka obraca się wokół akustycznego indie folku. Na twórczość Piotrka wielki wpływ mają tacy artyści jak Damien Rice, Bon Iver, Rocky Votolato czy Damien Jurado.

  Źródło: Mini Agencja Koncertowa - Borówka

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z tymi zmienianymi nazwiskami

   , (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   to się mośkom w Peelu całkiem w durnowatych, pazernych łbach pojebało...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   songwriter

   postwriter (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   to już niedługo wszystko będzie miało swój angielski odpowiednik? nie da się po "polskiemu": muzyk, twórca piosenek ;p itd? wydaje mi się, że się da

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama