Wrocław: Ruszył największy proces w dziejach sądu

  Wrocław: Ruszył największy proces w dziejach sądu

  MAR

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  38 osób - działaczy, sędziów i obserwatorów piłkarskich - oskarżonych o udział w piłkarskiej aferze korupcyjnej, stanęło dziś przed wrocławskim sądem. Chcą dobrowolnie poddać się karze. Podobny wniosek złożyło jeszcze 7 innych oskarżonych. 68 kolejnych będzie sądzonych w normalnym trybie. To jeden z największych procesów w historii wrocławskiego sądu.
  W sprawie dotyczącej funkcjonowania w polskim futbolu zorganizowanej grupy przestępczej, która - według prokuratury - ustawiała mecze w latach 2003 - 2006 oskarżonych zostało w sumie 113 osób. Akt oskarżenia wpłynął do wrocławskiego sądu w lipcu ubiegłego roku.

  Działacze, którzy chcą dobrowolnie poddać się karze, wnioskują o wyroki więzienia w zawieszeniu, grzywny, zwrotu łapówek do skarbu państwa oraz dozór kuratora.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lubimy największe rzeczy!

   pdf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 21

   No, to potrwa pewnie z 17 lat. Zaangażowanych będzie ok. 300 prawników, 112 expertów. Dobudują w tym celu dodatkowe skrzydło w budynku sądu. Powstanie cykl prac doktorskich na wydziale prawa. Będą...rozwiń całość

   No, to potrwa pewnie z 17 lat. Zaangażowanych będzie ok. 300 prawników, 112 expertów. Dobudują w tym celu dodatkowe skrzydło w budynku sądu. Powstanie cykl prac doktorskich na wydziale prawa. Będą mieli o czym dyskutować na AWF, psychologowie i sfery biznesu. Rozbłyśnie kilka nowych gwiazd dziennikarstwa polskiego. Całość kosztować (nas) będzie 45,7 mld zł. Na koniec dwóch lub trzech dostanie 6 miesięcy w zawieszeniu, sprawy trzech sąd wróci do ponownego rozpatrzenia, a resztę uniewinni ze względu na "niską szkodliwość czynu'.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rozbieznosc

   michal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 23

   nie rozumiem, wiec proces ktory sie rozpoczał jest najwiekszy czy jeden z najwiekszych?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama