Wrocław: Wojsko sprzedaje Kępę Mieszczańską (FILM)

  Wrocław: Wojsko sprzedaje Kępę Mieszczańską (FILM)

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Wojsko sprzedaje Kępę Mieszczańską (FILM)

  ©Fot. Janusz Wójtowicz

  Po raz kolejny Agencja Mienia Wojskowego próbuje sprzedać swoją część Kępy Mieszczańskiej. W lipcu pod młotek pójdą pierwsze z wojskowych działek.
  Wrocław: Wojsko sprzedaje Kępę Mieszczańską (FILM)

  ©Fot. Janusz Wójtowicz

  Bo tym razem żołnierze podzielili 12-hektarowy teren na 24 niewielkie parcele. - Dzięki temu liczymy, że uda nam się je sprzedać - mówi Zygmunt Sieja, dyrektor dolnośląskiej AMW.

  Do tej pory wszelkie próby zakończyły się fiaskiem. Nikt nie stawał do przetargu, choć wojsko stara się Kępę sprzedać od kilku lat. Pozornie brak zainteresowania inwestorów może wydawać się dziwny. Bo Kępa Mieszczańska to teren tuż obok Starego Miasta. Ale jest jeden feler.

  Od 2006 roku urząd miejski nie przygotował miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. To dokument, który dokładnie określa, jakiego typu zabudowę można realizować na danej działce. Bez planu inwestorzy nie będą kwapili się do wydania pieniędzy (wszystkie działki warte są ok. 200 mln zł), bo transakcja przypominałaby kupowanie kota w worku.

  Jednak ratusz obiecał, że plan zostanie przedłożony do wglądu w te wakacje. Pewne jest to, iż na Kępie nie będzie wieżowców.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i będzie brzydko

  zibi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 86 / 95

  Już teraz każda firma wyrywa kawałek ziemi i buduje co chce .Miasto na to pozwala . Na krzykach dom na domie róznych firm . /krzyki coraz brzydsze. Na wyspie będzie to samo 5 firm i każda swój...rozwiń całość

  Już teraz każda firma wyrywa kawałek ziemi i buduje co chce .Miasto na to pozwala . Na krzykach dom na domie róznych firm . /krzyki coraz brzydsze. Na wyspie będzie to samo 5 firm i każda swój projekt . Winny będzie nasz DUDUŚ ale ucieknie do senatuzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  super teren

  jaro (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 91 / 62

  w cieniu komina elektrociepłowni

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo