Ważne
  Wrocław: Wojsko sprzedaje Kępę Mieszczańską (FILM)

  Wrocław: Wojsko sprzedaje Kępę Mieszczańską (FILM)

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Wojsko sprzedaje Kępę Mieszczańską (FILM)

  ©Fot. Janusz Wójtowicz

  Po raz kolejny Agencja Mienia Wojskowego próbuje sprzedać swoją część Kępy Mieszczańskiej. W lipcu pod młotek pójdą pierwsze z wojskowych działek.
  Wrocław: Wojsko sprzedaje Kępę Mieszczańską (FILM)

  ©Fot. Janusz Wójtowicz

  Bo tym razem żołnierze podzielili 12-hektarowy teren na 24 niewielkie parcele. - Dzięki temu liczymy, że uda nam się je sprzedać - mówi Zygmunt Sieja, dyrektor dolnośląskiej AMW.

  Do tej pory wszelkie próby zakończyły się fiaskiem. Nikt nie stawał do przetargu, choć wojsko stara się Kępę sprzedać od kilku lat. Pozornie brak zainteresowania inwestorów może wydawać się dziwny. Bo Kępa Mieszczańska to teren tuż obok Starego Miasta. Ale jest jeden feler.

  Od 2006 roku urząd miejski nie przygotował miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. To dokument, który dokładnie określa, jakiego typu zabudowę można realizować na danej działce. Bez planu inwestorzy nie będą kwapili się do wydania pieniędzy (wszystkie działki warte są ok. 200 mln zł), bo transakcja przypominałaby kupowanie kota w worku.

  Jednak ratusz obiecał, że plan zostanie przedłożony do wglądu w te wakacje. Pewne jest to, iż na Kępie nie będzie wieżowców.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i będzie brzydko

   zibi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 86 / 95

   Już teraz każda firma wyrywa kawałek ziemi i buduje co chce .Miasto na to pozwala . Na krzykach dom na domie róznych firm . /krzyki coraz brzydsze. Na wyspie będzie to samo 5 firm i każda swój...rozwiń całość

   Już teraz każda firma wyrywa kawałek ziemi i buduje co chce .Miasto na to pozwala . Na krzykach dom na domie róznych firm . /krzyki coraz brzydsze. Na wyspie będzie to samo 5 firm i każda swój projekt . Winny będzie nasz DUDUŚ ale ucieknie do senatuzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   super teren

   jaro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 91 / 62

   w cieniu komina elektrociepłowni

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo