Chrobry spalił się ze wstydu, Ilanka również

Paweł Kucharski
W meczu Motbi (zielone stroje) z Polonią gorą byli gospodarze
W meczu Motbi (zielone stroje) z Polonią gorą byli gospodarze fot. tomasz hołod
Niemiłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Chrobrego Głogów, którzy przegrali przed własną publicznością z Promieniem Żary 1:2. Całe szczęście, że punkty w tej serii spotkań sensacyjnie straciła Ilanka Rzepin, bo bylibyśmy świadkami zmiany na pozycji lidera III ligi.

Porażka Chrobrego jest tym bardziej przykra, że od 36 minuty goście grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Łukasza Świdkiewicza. Głogowianie przegrywali w tym momencie 0:1, więc nie mieli już nic do stracenia i ruszyli do odrabiania strat. Udało się kilka minut po zmianie stron, kiedy na listę wpisał się Przemysław Stasiak. Od tego momentu trwał szturm na bramkę gości. Żarzanie nie dali się jednak złamać, aż w końcu sami zadali nokautujący cios. W 90 minucie kapitalnym lobem z około 40 metrów popisał się Bartosz Kosman. Wysunięty przed bramkę Łukasz Zaremba nie miał szans i goście mogli rozpocząć świętowanie zdobycia trzech punktów.

MałeLigi.pl - zobacz jak grała drużyna z Twojego miasta!

Chrobry Głogów - Promień Żary 1:2 (0:1)
Bramki: Stasiak 52 - Gałuch 18, Kosman 90.
Sędziował: Sławomir Sinicki (Zielona Góra).
Chrobry: Zaremba - Herbuś, Sypień, Kotlarski, SucheckiI, Bukraba, Waszkowiak (46 Molka), Kaczmarek (78 Filbier), MachajŻ (57 Hałambiec), Ochota, Ochmański (46 Stasiak).
Ważne trzy punkty wywalczyli piłkarze Motobi Kąty Wroc. Podopieczni trenera Marcina Foltyna po typowym meczu walki pokonali na własnym stadionie Polonię Świdnica 1:0. Złotego gola zdobył w 70 minucie Adam Samiec. Gospodarze dowieźli zwycięstwo do końca, choć ostatnie trzy minuty grali bez ukaranego dwiema żółtymi kartkami Ireneusza Kowalskiego.

Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Polonia Świdnica 1:0 (0:0)
Bramka: Samiec 70.
Sędziował: Jarosław Babiarz (Zielona Góra).
Motobi: Chwastyk - Rosiecki, Jawny, Samiec, Gawron - Kurek (70 Dudzic), Mierzwa, Celuch (75 Kowalczyk), KowalskiIII, Nuckowski (38 Kapałczyński), Janusz (55 Pałys).
Polonia: Stitou - Borowy, Salamon, Smoczyk, Bodnar, Pierzga (77 Miętkiewicz), Filipczak, Bielski, GoździejewskiI, Śmiałowski, Balicki.

Sześć bramek i dwie czerwone kartki. Kibice w Osiecznicy nie mogli się nudzić. Na ich nieszczęście, występujący w roli gospodarzy zawodnicy Twardego nie sprostali Lechii Dzierżoniów, przegrywając 2:4.

- Byliśmy lepsi, ale rywale nadrabiali swoje braki walecznością. Przy stanie 3:0 w nasze szeregi wkradło się rozprężenie, ale na szczęście ostatnie słowo należało do nas - mówi trener gości Zbigniew Soczewski.

Lechia wygrała, mimo że kończyła to spotkanie w dziewiątkę. Najpierw sędzia wyrzucił z boiska Filipa Barskiego, a następnie Mateusza Szuwalaka. Ten drugi pierwszą żółtą kartkę dostał, nim w ogóle wszedł do gry. Arbiter uznał, że poza boiskiem mogło się rozgrzewać tylko czterech graczy, a dzierżoniowian za linią było sześciu. Drugie żółtko Szuwalak obejrzał kilka chwil po tym, jak w 90 minucie zmienił Michała Masłowskiego.

Twardy Świętoszów - Lechia Dzierżoniów 2:4 (1:3)
Bramki: Rudyk 45, 89 - M. Paszkowski 13, 18, Kuźniewski 28, Masłowski 90.
Sędziował: Marek Dłubała (Legnica).
Twardy: Moździk - Makoś, Tylutki, BarełaI (46 Ganczarek), Kotelnicki, Chlabicz (34 Rudyk), Iwaniak (52 Krakówka), Kubik, ChróścickiI, Dzięgleski, Szakrapat
Lechia: K. Słonecki - A. Paszkowski, Górski, K. JuraszekI, BarskiIII, Chołuj (68 Kopeć), Kuźniewski, PietrzykowskiI, Kuska, Masłowski (90 SzuszwalakIII), M. Paszkowski (82 Ślepecki).

MKS Oława - Arka Nowa Sól 4:1 (2:1)
Bramki: Błaszczak 18, Staroń 20, 49, Poważny 59 - Chmielewski 10
Sędziował: Piotr Paluch (Wrocław).
MKS: Mordal - Zapał, Kalinowski, Sikorski, Pożarycki, A. Gancarczyk (75 Skorupa), Kozioł (80 Ciołek), K. Gancarczyk, Poważny (87 Bella), Błaszczak (68 Prusak), StarońI.

III liga, gr. dolnośląsko-lubuska - 27. kolejka
Pozostałe wyniki: Ilanka Rzepin - Czarni Witnica 0:0, Polonia Trzebnica - Celuloza Kostrzyn 0:5, Pogoń Świebodzin - Orzeł Międzyrzecz 1:1 (Żywucki 65 - Szałas 25). Pauzował: Orzeł Ząbkowice Śl.

15. Orzeł Ząbkowice Śl. 25 11 20-60
Po 7. kolejce z rozgrywek wycofała się Pogoń Oleśnica. Jej wyniki zostały anulowane.

Następna kolejka (24 i 28 maja): Wtorek: Lechia - Pogoń Ś. (godz. 17). Sobota: Arka - Polonia T. (13), Orzeł M. - Motobi (16), Orzeł Z. Śl. - Twardy (17), Polonia Ś. - Ilanka (17), Czarni - MKS (17), Celuloza - Chrobry (17). Pauzuje: Promień.