Sport

    Piłka ręczna: Wrocławianki zostają w Superlidze

    Piłka ręczna: Wrocławianki zostają w Superlidze

    Paweł Pluta

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    Już po pierwszym meczu barażowym o grę w PGNiG Superlidze piłkarki ręczne AZS AWF Sport Concept Wrocław zapewniły sobie praktycznie grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w następnym sezonie.
    Piłkarki ręczne AZS-u AWF-u utrzymają się w Superlidze

    Piłkarki ręczne AZS-u AWF-u utrzymają się w Superlidze ©Piotr Wojnarowicz

    Podopieczne Marka Karpińskiego pokonały w Słupsku miejscową Słupię różnicą aż dziesięciu bramek i trudno się spodziewać, żeby taką przewagę roztrwoniły podczas pojedynku rewanżowego (sobota, godz. 17 w hali AWF przy al. Paderewskiego).

    Do spotkania z lepszym z wicemistrzów I ligi wrocławianki podchodziły jednak z niepewnością. Ostatnie ligowe spotkanie rozegrały bowiem... 16 kwietnia. Taki to - mówiąc delikatnie, niefortunny - terminarz ułożyli ludzie w Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Marek Karpiński obserwował jednak Słupię w spotkaniu barażowym z innym wicemistrzem I ligi - SPR-em Olkusz.

    Zespół z Słupska wyszedł z tego dwumeczu zwycięsko, ale szkoleniowiec akademiczek nie miał wielkich obaw przed wyjazdem do Słupska.
    - To zespół bardzo niski, ale za to świetny w akcjach jeden na jeden. Nie zakładam jednak możliwości jakiejś wpadki - mówił. I to się potwierdziło, bo jego zespół już po 10 minutach wygrywał 6:1, a w 40 min nawet 21:9. Pod koniec meczu Słupia zniwelowała przewagę wrocławianek do ośmiu bramek, a ostatecznie skończyło się na wygranej AZS AWF 31:21.

    Pierwszy mecz barażowy o grę w PGNiG Superlidze piłkarek ręcznych Słupia Słupsk - AZS AWF Sport Concept Wrocław 21:31 (8:14)
    AZS AWF: Boczkowska, Słota - Wojt 2, Perek 2, Żakowska, Olfans 4, Pietras 7, Skalska 7, Łukasik, Dęga, Rupp 1, Król 3, Antoszewska 1, Wynnyk 4.
    Rewanż w sobotę 28 maja o godz. 17 w hali AWF Wrocław przy al. Paderewskiego.
    PGNiG Superliga kobiet
    Końcowa kolejność sezonu 2010/11
    1. KGHM Metraco Zagłębie Lubin
    2. SPR AZS Pol Lublin
    3. Vistal Łączpol Gdynia
    4. AZS Politechnika Koszalińska
    5. KSS Kielce
    6. Ruch Chorzów
    7. Piotrcovia Piotrków Tryb.
    8. Start Elbląg
    9. KPR Jelenia Góra
    10. AZS AWF Sport Concept Wrocław - baraż
    11. Zgoda Ruda Śląska - spadek
    12. Latocha Sambor Tczew - spadek

    Awans z I ligi: Finepharm Jelenia Góra oraz Pogoń Handball Szczecin

    PGNiG Superliga mężczyzn

    O miejsce I: Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock 31:25 (17:13) i 30:32 (26:26, 7:12). Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1-1. Następny mecz w Płocku, w sobotę (godz. 20, Polsat Sport).
    O miejsce III: MMTS Kwidzyn - Stal Mielec 41:36 (32:32, 15:17) i 20:25 (10:10). Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1-1. Następny mecz w sobotę w Mielcu.
    O miejsce V: Azoty Puławy - Warmia Olsztyn 30:25 (15:12). Rewanż w sobotę w Olsztynie.
    O miejsce VII: Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 32:28 (15:11). Rewanż w sobotę (godz. 18) w Głogowie.

    9. Reflex Miedź Legnica
    10. Nielba Wągrowiec - baraż
    11. Piotrkowianin Piotrków Tryb. - spadek
    12. GSPR GorzówWielkopolski - spadek
    Awans z I ligi: Jurand Ciechanów oraz Powen Zabrze

    Baraż o grę w PGNiG Superlidze: Gwardia Opole - Nielba Wągrowiec 24:29 (12:13). Rewanż w sobotę w Wągrowcu.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać