Politechnika najlepszą uczelnią we Wrocławiu

  Politechnika najlepszą uczelnią we Wrocławiu

  CH

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W rankingu szkół wyższych, przygotowanym przez "Rzeczpospolitą" i magazyn "Perspektywy", Politechnika Wrocławska po raz kolejny okazała się najlepszą uczelnią na Dolnym Śląsku oraz drugą w Polsce w kategorii uczelni technicznych.
  W zestawieniu ogólnym wszystkich uczelni akademickich w Polsce Politechnika Wrocławska uplasowała się - podobnie jak rok temu - na piątej pozycji.
  Jak wypadły inne wrocławskie uczelnie?

  W rankingu uczelni akademickich Uniwersytet Wrocławski zajął 7. miejsce (w 2010 r. - 6), Akademia Medyczna - 27. (18), Uniwersytet Ekonomiczny - 29 (36), Uniwersytet Przyrodniczy - 33 (31), Akademia Wychowania Fizycznego - 65 (50).

  W rankingu niepublicznych uczelni magisterskich najlepiej z dolnośląskich szkół wypadła Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu - 21 miejsce (23).

  W rankingu uczelni niepublicznych (inżynierskich, licencjackich) najlepiej spośród dolnośląskich wypadła Szkoła Wyższa i Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu - 13. miejsce (w 2010 r. - 17), Dolnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach zajęła 18 miejsce (24), Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie 31.

  Wśród szkół zawodowych wysokie, bo trzecie miejsce w Polsce wywalczyła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy (w 2010 r. także 3. miejsce), Karkonoska Wyższa Szkoła Zawodowa w Jeleniej Górze - 8 (10).

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Studenci

   Wrocławianka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 93 / 84

   Tylko szkoda, że z niektórych imprezujących sąsiadom nad głowami studentów władze uczelni nie mogą być dumni. A jakby usłyszeli ich wyzwiska pod adresem sąsiadów to by nie uwierzyli.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama