Prezes KGHM i dolnośląscy samorządowcy na kongresie w...

  Prezes KGHM i dolnośląscy samorządowcy na kongresie w Katowicach

  CH, AM

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W Europejskim Kongresie Gospodarczym, który od poniedziałku trwa w Katowicach, uczestniczą m.in. prezes Polskiej Miedzi Herbert Wirth i prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski
  Dziś trzeci i ostatni dzień III Europejskiego Kongresu Gospodarczego - największej imprezy biznesowej w naszej części Europy, która zgromadziła niemal 6000 gości. Pierwsze dwa dni upłynęły na dyskusjach i sporach na temat górnictwa, transportu, energetyki, transferu wiedzy i technologii z nauki do gospodarki, a także problemów ochrony środowiska.
  W debatach i spotkaniach wzięli udział m.in.: szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, były unijny komisarz Guenter Verheugen, szefowa Komisji Rozwoju Regionalnego PE Danuta Hubner, a także ministrowie: rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka oraz środowiska Andrzej Kraszewski. W katowickim kongresie udział biorą też Dolnoślązacy. Wczoraj w panelach uczestniczyli m.in. prezes Polskiej Miedzi Herbert Wirth i prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama