Sport

    Żużel: Maciej Janowski w półfinale IMŚJ

    Żużel: Maciej Janowski w półfinale IMŚJ

    Wojciech Koerber

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    Maciej Janowski (Betard Sparta) i Patryk Dudek awansowali w niedzielę w niemieckim Neustadt Donau do półfinału IMŚJ na żużlu. Do wyłonienia zawodnika rezerwowego potrzebny był dodatkowy miniturniej z udziałem pięciu jeźdźców.
    Medalistów poznamy po cyklu czterech turniejów finałowych w angielskim Poole (24 lipca), duńskim Holsted (28 sierpnia), czeskich Pardubicach (1 października) oraz naszym Gnieźnie (9 października).
    Przed rokiem złoto wywalczył 19-letni dziś Darcy Ward, który tym samym obronił tytuł wywalczony w sezonie 2009 w Gorican. Drugi był Janowski, a trzeci Maksim Bogdanow.

    Runda kwalifikacyjna IMŚJ w Neustadt Donau: 1.
    Patryk Dudek (Polska) 14+3 (3,2,3,3,3), 2. Andriej Kudriaszow (Rosja) 14+2 (3,3,3,3,2), 3. Josh Grajczonek (Australia) 12 (1,3,3,2,3), 4. Maciej Janowski (Polska) 11 (2,w,3,3,3), 5. Jewgienij Karawackis (Łotwa) 10 (d,3,2,3,2), 6. Jan Holub (Czechy) 9 (3,3,1,1,1), 7. (rez.) Lukas Simon (Austria) 7+2+3+3 (2,2,2,1,0); odpadli: 8. Marcel Helfer (Niemcy) 7+3+2 (3,0,1,2,1), 9. Mike Buman (USA) 7+1+2+1 (2,1,2,2,0), 10. Niklas Porsing (Dania) 7+3+d (2,1,d,2,2), 11. Bryce Starks (USA) 7+u+w (1,2,1,d,3), 12. Michal Dudek (Czechy) 4 (d,1,2,u,1), 13. Danny Maassen (Niemcy) 4 (1,d,w,1,2), 14. Xavier Muratet (Francja) 3 (1,1,1,0,0), 15. Władimir Borodulin (Rosja) 2 (w,2,d,-,-), 16. Nils Hesse (Niemcy) 1 (0,0,0,0,1), 17. Steven Mauer (Niemcy) 1 (1), 18. Valentin Grobauer (Niemcy) 0 (0).

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać