Ważne
  Park technologiczny w szpitalu

  Park technologiczny w szpitalu

  ZYG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Urząd Marszałkowski w Legnicy przekazał w czwartek oficjalnie spółce KGHM Letia budynek byłego Szpitala Chirurgicznego w Legnicy.
  W tym opuszczonym od sześciu lat obiekcie, kosztem 40 milionów złotych powstanie nowoczesne centrum wystawienniczo-seminaryjne oraz transferu technologicznego, łączącego naukę z biznesem.
  - Prace remontowe rozpoczną się już we wrześniu tego roku - mówi Małgorzata Jarzynka, prezes KGHM Letia. Powstanie tutaj m.in. wielka sala konferencyjna oraz laboratoria i pracownie. Roboty zakończą się w 2010 r.

  Spółka KGHM Letia została zawiązana rok temu. Jej główni udziałowcy to KGHM Polska Miedź oraz Urząd Marszałkowski i Politechnika Wrocławska. I właśnie we współpracy z naukowcami tej uczelni powstaną nowoczesne projekty.
  - Nasz potencjał naukowy dobrze rokuje temu przedsięwzięciu. Ale nie zapominajmy, że potrzeba czasu na rozkręcenie parku technologicznego. We Wrocławiu trwało to 10 lat - przekonuje prof. Tadeusz Więckowski, nowy rektor PW.

  Nowe technologie i projekty będą dotyczyć m.in. ochrony środowiska i utylizacji odpadów.
  Legnicki Park Technologiczny to także kilkanaście hektarów wokół Huty Miedzi. Mają tutaj powstać zakłady przemysłowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo