Menu Region

Wrocław: Nowe ograniczenia dla kierowców tirów

Wrocław: Nowe ograniczenia dla kierowców tirów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Jerzy Wójcik

Prześlij Drukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Wrocław: Nowe ograniczenia dla kierowców tirów

(© Paweł Relikowski)

Jest kolejny pomysł miasta na ograniczenie ruchu ciężarówek we Wrocławiu. Specjalne pozwolenia upoważniające do jazdy po stolicy Dolnego Śląska w godzinach szczytu, dostaną teraz tylko te firmy, które wyjaśnią urzędnikom z magistratu, co zrobiły do tej pory, by ograniczyć kursowanie po mieście.
Za kilka tygodni firmom skończą się wydane w marcu pozwolenia, które umożliwiają ciężarówkom ważącym więcej niż 18 ton wjazd do Wrocławia. Przypomnijmy, że zakaz wjazdu dla najcięższych aut w godzinach największego ruchu został wprowadzony 7 marca. Wtedy firmy mogły otrzymać trzymiesięczne pozwolenia. Większość z ponad tysiąca wydanych wówczas upoważnień właśnie się kończy.


Żeby uzyskać nowe pozwolenie, przewoźnicy znów muszą wystąpić do miasta, wypełniając nowe druki, dostępne na stronie www.wroclaw.pl. I tu pojawia się nowość - w jednej z rubryk trzeba wpisać co zrobiło się do tej pory, żeby ograniczyć ruch najcięższych aut po mieście. Czy np. wprowadzono więcej małych ciężarówek albo zmieniono lokalizację baz przeładunkowych.

Urząd już w marcu, wprowadzając zakaz, zapowiadał, że będzie rozliczać z tego przewoźników. Jak widać, słowa dotrzymał. Firmy, które nie będą potrafiły wykazać się działaniami na rzecz zmniejszenia ruchu aut powyżej 18 ton, muszą się spodziewać zmniejszenia liczby aut, dla których dostaną pozwolenia na wjazd.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.