Wrocławskie tango Ramireza

  Wrocławskie tango Ramireza

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Argentyński bandoneonista połączył siły z portugalskim wokalistą oraz gitarzystką i pianistą z Wrocławia. Efekt pracy Tango Quartet Ariela Ramireza nazywa się "Aires" i śmiem twierdzić, że ma moc przywracającą (choć na chwilę) uśmiech na twarz wszelkiej maści malkontentów i pesymistów.
  Wrocławskie tango Ramireza
  Jedenaście kompozycji, które znalazły się na krążku to klasyczne tanga w nowych aranżacjach kwartetu plus jeden autorski utwór Ramireza - jakże dostojny - "Wrocław Gris", zainspirowany pierwszą europejską jesienią argentyńskiego bandoneonisty. Tak się składa, że muzyk nie tylko nagrał debiutancki album w stolicy Dolnego Śląska i wydał go we wrocławskiej wytwórni. Także zdecydował się tu zamieszkać, podobnie jak Joao de Sousa, który w kilku utworach na "Aires" śpiewa. Interpretacje "Libertanga" Astora Piazzolli (nieco szybsza od słynnego oryginału), bolera "Dos Gardenias" czy dobrze znanych melodii "Gargantua Con Arena" i "Para Vivir" Cachy Zastana, na płycie brzmią świeżo i bezpretensjonalnie.
  Jednak dopiero podczas koncertów zyskują nowe życie (jeśli ktoś nie widział kwartetu na scenie, warto znaleźć fragmenty występu w sieci). Szczególnie warto zwrócić uwagę na interakcję duetu: Ramirez - pianista Darek Samerdak. Słychać, że muzykom granie ze sobą sprawia wielką przyjemność. Dźwięki tria świetnie uzupełnia gitara Dominiki Białostockiej. Ariel Ramirez jest krewnym "tego" Ramireza (też Ariela) - twórcy "Mszy kreolskiej", koncertował wcześniej w wielu krajach Ameryki Południowej, grał m.in. z El Muso, znanym ze współpracy z Buena Vista Social Club. Czekam niecierpliwie na w pełni autorski krążek bandoneonisty. MW
  Ariel Ramirez - Tango Quartet: "Aires", Iberia Records 2011, cena: 37, 99 zł

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama