Menu Region

II Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa (ZDJĘCIA)

II Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa (ZDJĘCIA)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Jarosław Garbacz

33Komentarze Prześlij Drukuj
Prawdziwe oblężenie przeżywała w weekend Leśnica. W Centrum Kultury Zamek przy pl. Świętojańskim odbywał się tam Festiwal Dobrego Piwa.
1/5

(© Mikołaj Nowacki)

27 browarów z Polski, Czech, Niemiec i Belgii, 60 rodzajów lanych piw i prawie 300 butelkowych przyciągnęło przez dwa dni prawie 10 tysięcy amatorów złocistego trunku. - Jesteśmy w piwnym raju - cieszyła się Agnieszka Celińska, która na festiwal przyjechała z Żagania.

Nie sposób było spróbować wszystkich rodzajów piwa, ale każdy, poza tradycyjnymi pszenicznymi czy ciemnymi piwami, warzonymi w regionalnych browarach, próbował także bardziej egzotycznych napitków. Wzięciem cieszyły się: piwo pieprzowe, czekoladowe, wiśniowe czy wędzone.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Dzieci spędzały czas w parku zabaw i przejażdżkach na kucykach. A wszystkim sielankowy nastrój umilały występy zespołów muzycznych na scenie i tradycyjna polska kuchnia. Chętnych do spróbowania piw na festiwalu było tak wielu, że niemal godzinę zajmował przejazd ulicą Kosmonautów od Lotniczej do Średzkiej.
4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

A ja...

+4 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xxx (gość)  •

...spróbowałam miodowego i niestety ale nadal słodkie alkohole mi nie podchodzą:-) Zostanę przy tradycyjnych z nutka goryczki hehehe. Mam nadzieję za rok znów się tam wybrać bo pomysł z tym festiwalem świetny. Wybraliśmy się całą rodziną, każdy popróbował kilka browarków (oczywiście nieletni synek tylko gofrów) i pobawił się przy muzyce. Niedzielę uważam za udaną:-))

odpowiedzi (0)

skomentuj

hohoho

+3 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kazek (gość)  •

Ale sypnęliście fotami - normalnie galeria roku! Mniej się nie dało? :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

cydr

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mariusz (gość)  •

ten starszy, elegancki jegomość na zdjęciu produkuje i oferuje cydr. Takie trochę wino z jabłek. Próbowałem. Świetne. Mocno wytrawny, orzeźwiający smak, o wyraźnym aromacie jabłek. Może trochę zbyt kwaśne jak dla mnie, ale ogólnie dobre.

Szkoda, ze idiotyczne przepisy antyalkoholowe uniemożliwiają tak po prostu takie napitki robić i normalnie sprzedawać...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Piwny pociąg

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Czechy24 com pl (gość)  •

To się nazywa turystyka piwna :) http://czechy24.com.pl/aktualnosci/219-piwny-pociag.html

odpowiedzi (0)

skomentuj