Król Szwecji zawita dziś do Świdnicy

  Król Szwecji zawita dziś do Świdnicy

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Do Świdnicy przyjeżdżają dziś król Szwecji Karol XVI Gustaw z małżonką Sylwią. Na rozmowę z nimi nie będzie szans, ale jeśli ktoś chce choć z daleka monarchów zobaczyć, powinien po godz. 16. przyjść na ulicę Kościelną.
  Zgodnie z oficjalnym planem wizyty, para królewska przyjedzie do nas ok. godz. 16.30. Najpierw w siedzibie Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej, prowadzonym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych "Serce", spotka się z podopiecznymi tej organizacji.

  Towarzyszyć im będzie Marek Michalak, rzecznik praw dziecka i jednocześnie kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Wizyta nie jest przypadkowa, królowa Sylwia posiada bowiem ten order. To jedyne w świecie odznaczenie nadawane dorosłym przez dzieci zostało jej wręczone w 1999 r.

  Król, królowa i towarzyszący im członkowie szwedzkiego rządu odwiedzą następnie Kościół Pokoju, największą drewnianą świątynię na świecie, która została wybudowana w połowie XVII wieku dzięki wstawiennictwu ówczesnych władców Szwecji. Tam obejrzą przedstawienie i posłuchają Susanne Ryden, znanej szwedzkiej sopranistki z Królewskiej Akademii Muzycznej.

  Wizyta ma potrwać najwyżej dwie godziny. Świdnica jest trzecim, po Warszawie i Wrocławiu, miastem, które w czasie swojej trzydniowej wizyty odwiedzą monarchowie. Będzie ona się wiązała z utrudnieniami dla kierowców.

  Od samego rana do godz. 19 ulica Kościelna będzie niemal w całości wyłączona z możliwości parkowania pojazdów innych niż uprawnione. Wprowadzone ograniczenia mają związek z zapewnieniem gościom bezpieczeństwa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama