Wrocław: Czwartki z filmami o Pinie Bausch w Instytucie...

  Wrocław: Czwartki z filmami o Pinie Bausch w Instytucie Grotowskiego

  Krzysztof Kucharski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zbliża się druga rocznica śmierci Piny Bausch, wybitnej niemieckiej choreografki i dyrektorki słynnego Tanztheater z Wuppertalu, która kilkakrotnie gościła we Wrocławiu. Kino Teatralne Instytutu Grotowskiego (Rynek-Ratusz 27) zaprasza w czwartki, począwszy od najbliższego, na projekcje filmów poświęconych tej wyjątkowej artystce.
  Dziś o godzinie 18 zobaczymy dokument Chantal Akermann "Pewnego dnia Pina zapytała…" nakręcony w trakcie prób i przedstawień teatru Piny w Niemczech, Włoszech i Francji. Dwa tygodnie później - 18 maja - też o 18 projekcja filmu Anne Linsel "Pina Bausch", w którym przed kamerą wypowiadają się artyści przez wiele lat związani z jej artystycznymi projektami, m.in.: Dominique Mercy, Regina Advento, Ruth Amarante czy twórcy oprawy plastycznej, jak Peter Pabst czy Marion Cito.

  Natomiast w ostatni majowy czwartek - 26 maja - aż sto cztery minuty zajmie pokaz zapiszu opery "Orfeusz i Eurydyka" Glucka w reżyserii i choreografii Piny Bausch. W czerwcu zobaczymy dokument "W poszukiwaniu tańca", a następnie "Probe sacre", zapis próby do "Święta wiosny". Wstęp jest wolny.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo