Posnęli i... powiało grozą

Michał Sałkowski
Michał Goliński w meczu z Dolcanem wyszedł na plus. Gola strzelił, gola wypracował. Tomasz Hołod
Dolcan Ząbki - Zagłębie Lubin 3:4 (1:3). Micanski przewodzi strzelcom I ligi.

Już byli w ogródku, już witali się z gąską... i ucięli sobie drzemkę w pół drogi. Mowa, rzecz jasna o lubińskich piłkarzach. Podopieczni Dariusza Fornalaka po raz drugi w tym sezonie zaserwowali swoim kibicom hokejowy wynik 4:3. Miedziowi pokonali w zaległym meczu ligowym beniaminka I ligi Dolcan Ząbki.

Lubinianie mieli wejście smoka. Już w 4. minucie Ilijan Micanski rozpoczął slalom z piłką między obrońcami. Futbolówka odbiła się od nogi jednego z defensorów Dolcanu i trafiła do Michała Golińskiego. Ten otworzył wynik spotkania.
Dwie minuty później z wolnego zacentrował Patryk Klofik a do siatki trafił Grzegorz Bartczak.

Zagłębie objęło pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Dowodem był kolejny gol. Goliński wypuścił Micanskiego w akcję sam na sam z bramkarzem. Bułgar bez zmrużenia oka minął Humerskiego i podwyższył na 3:0. W tym momencie Zagłebie przysnęło. Po faulu Lacicia w polu karnym jedenastkę wykorzystał Krzywicki.

Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 3:1 dla Lubina.
- Powoli przyzwyczajam się do faktu, że na ławce trenerskiej Zagłębia nie można się nudzić - z uśmiechem mówił Dariusz Fornalak. Co dokładnie miał na myśli?

W 51. minucie Dolcan wyprowadził zabójczą kontrę. Michał Stasiak nie zdołał w porę przeciąć dośrodkowania. Z prezentu skorzystał wprowadzony po przerwie Marcin Tataj.Zrobiło się 2:3. Ząbczanie zwietrzyli szansę na korzystny wynik. Efekt? Mariusz Solecki huknął z 25 metrów w okno bramki Ptaka. Lubiński bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

To była skuteczna pobudka dla podopiecznych trenera Fornalaka. Znów dał o sobie znać instynkt myśliwski Ilijana Micanskiego. Bułgar przymierzył sprzed pola karnego. Piłka odbiła się od słupka i ugrzęzła w bramce.
- Chłopcy pokazali charakter, pokazali, że w trudnych momentach tworzą drużynę - mówił zadowolony szkoleniowiec miedziowych.
Co jeszcze pokazali? Brak skuteczności spotęgowany brakiem piłkarskiego farta. Tak jak w 79. minucie, gdy piłka po strzałach Golińskiego i Micanskiego zatrzymywała się na słupku.
- Mieliśmy jeszcze pięć stuprocentowych sytuacji. Powinniśmy spokojnie wygrać wyżej, ale zwycięstwo i tak cieszy. Koniec końców, mogę już do końca kariery trenerskiej wygrywać 4:3 - żartował Fornalak.

Ważnym akcentem spotkania były bramki nr 4 i 5 Ilijana Micanskiego. Dzięki trafieniom Bułgar znalazł się na czele klasyfikacji strzelców ekstraklasy. Pozycję tę dzieli z Łukaszem Cichosem z Tura Turek. W sobotę w meczu z GKS-em Jastrzębie Bułgar postara się już o samodzielny snajperski prymat w lidze.

Dolcan Ząbki - KGHM Zagłębie Lubin 3:4 (1:3).
Gole: Krzywicki 35-k., Tataj 51, Solecki 57 - Goliński 4, G. Bartczak 7, Micanski 2 (22,62).