Piłka ręczna: Miedź już niemal pewna utrzymania

Marcin Romanowski, PAW
Piłkarze ręczni Miedzi pokonali Nielbę Wągrowiec 31:29
Piłkarze ręczni Miedzi pokonali Nielbę Wągrowiec 31:29 fot. piotr krzyżanowski
Do Legnicy zawodnicy Nielby Wągrowiec przyjechali na ostatnią chwilę. Dodatkowo bez zdymisjowanego w miniony czwartek trenera Kamielina.

Legniczanie cały czas mieli 2-3 bramki przewagi, a na przerwę schodzili z pięciobramkową zaliczką. Wydawało się, że mają opanowaną sytuację. Jednak po zmianie stron gospodarze zaczęli bardzo nieskutecznie. W 41 minucie zrobiło się 22:22, a chwilę później Nielba wyszła na prowadzenie. Ostatnie 10 minut meczu to istny horror. Dopiero w 59 minucie i 6 sekundzie Paweł Piwko perfekcyjną wkrętką podwyższył na 30:29. Sekundy przed końcem gry Nielba była przy piłce. I wówczas Piotr Galus, aktualny trener tego zespołu, wziął czas. Chyba niepotrzebnie, bo po wznowieniu jego zawodnicy zgubili piłkę. Podobnie postąpił Strząbała, który wyjaśnił legniczanom ostatnią akcję meczu. Zrobił to skutecznie, bowiem równo z ostatnią syreną Chuziejew podwyższył na 31:29. Dzięki temu zwycięstwu legniczanie już praktycznie na 99% zapewnili sobie utrzymanie w Superlidze. Nielbie przyjdzie zapewne walczyć w barażach.

PGNiG Superliga

PÓŁFINAŁ
Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 30:19 (13:9) i 32:20 (18:5)
Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 2-0 dla Orlen Wisły. Następny mecz w Kwidzynie.