PO: Już są chętni do wyborów

  PO: Już są chętni do wyborów

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  PO: Już są chętni do wyborów

  ©Piotr Krzyżanowski

  Ani Chlebowski, ani Misiak nie będą na listach PO. Sidorowicz chce do Sejmu, Zdrojewska do Senatu.
  PO: Już są chętni do wyborów

  ©Piotr Krzyżanowski

  Kojarzeni z aferami w tej kadencji: poseł Zbigniew Chlebowski (hazardową), senatorowie: Tomasz Misiak (dotycząca stoczni szczecińskiej i gdańskiej) i Roman Ludwiczuk (miał składać propozycje obsadzenie stanowisk samorządowych w Wałbrzychu) nie znajdą się na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej do Sejmu i Senatu. Ich nazwisk nie zgłosiła do piątku żadna ze struktur partii w regionie.
  Już wiadomo, kto na jesieni ma szansę powalczyć o mandaty.

  PO wystawi wszystkich 19 swoich posłów i czterech senatorów. Ale nie zabraknie niespodzianek. Okazuje się, że o miejsce w Sejmie będzie się ubiegał senator Władysław Sidorowicz, który w tej izbie zasiadał także w poprzedniej kadencji. Senatorem chce za to być Janusz Mikulicz, poseł, który na jesieni 2010 r. został radnym sejmiku dolnośląskiego.

  Największym jednak zaskoczeniem jest start do Senatu Barbary Zdrojewskiej. Na początku kwietnia mówiła, że z walki rezygnuje. PO postawiła warunek, że małżonkowie i inni członkowie rodzin kandydatów nie mogą startować w jednym okręgu wyborczym. Minister Bogdan Zdrojewski odmówił kandydowania jako lider wałbrzyskiej listy.

  - To był ich problem. Teraz widocznie udało im się przekonać krajowe władze partii, by zrobiły wyjątek - ocenia jeden z działaczy PO.

  Zdrojewska nie jest jedyną radną wojewódzką, którą zobaczymy na listach PO. Zgłoszeni zostali też Jarosław Charłampowicz, szef klubu Platformy w sejmiku, a także radna Iwona Krawczyk. Z zarządu województwa o mandat w Sejmie chce walczyć Jerzy Łużniak i wicemarszałek Marek Łapiński. On już raz miał szansę zasiąść przy Wiejskiej, po tym jak Aleksander Marek Skorupa w grudniu ubiegłego roku został wojewodą dolnośląskim. Łapiński przekonywał wówczas, że woli pracować dla regionu.
  Samego Skorupy Platforma też nie pominęła. Wystawi go do Sejmu. Z sejmiku do Senatu nie wybiera się za to Jerzy Pokój, szef radnych wojewódzkich, choć jeszcze kilka tygodni temu mówiło się, że jest on 100-proc. pewniakiem.

  Senatorem zamierza zostać Jacek Głomb, dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, zaś wiceprezydent Jeleniej Góry Zofia Czernow - posłanką. Z wrocławskiej rady miejskiej na Wiejską chciałby się przenieść Maciej Zieliński, a także Renata Granowska, przewodnicząca klubu PO.

  Na razie nie wiadomo, kto jakie miejsce dostanie. Platforma ma to poukładać do połowy maja.
  Wtedy ma być wiadomo, kto będzie lokomotywą w Wałbrzychu. Teraz pewności jeszcze nie ma, bo z tej pozycji może startować Izabela Mrzygłocka albo wiceminister zdrowia Jakub Szulc.

  Dzisiaj już wiadomo, że dolnośląską kampanią wyborczą pokieruje europoseł Piotr Borys. Europoseł Jacek Protasiewicz, pełniący obowiązki szefa PO w regionie, będzie zajęty kampanią na większą skalę. Przygotuje całą Platformę do jesiennych wyborów parlamentarnych.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO-paprańcy

   breslauer55 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 19

   Jak zmniejszą im diety do 3 pensji minimalnych, na biuro zaczną dawać tylko 1 pensję minimalną, i każą płacić za przeloty samolotem to przestaną się pchać do koryta. Gdzie są obiecywane od 1990...rozwiń całość

   Jak zmniejszą im diety do 3 pensji minimalnych, na biuro zaczną dawać tylko 1 pensję minimalną, i każą płacić za przeloty samolotem to przestaną się pchać do koryta. Gdzie są obiecywane od 1990 okręgi 1-mandatowe kłamcy i wyłudzacze głosów !!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Miało byc,,Są juz chętni do koryta !

   Abeqioq (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 20

   Aby zyło sie lepiej kolesiom.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zdrojowa

   Pip (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 31

   Ta zdrojewska kto to taki,czy mało się nażarła,pewnie jest z PO.p. PREMIERZE w którym miejscu jest w PO demokracja,to p. wskazuje,przywozi w TECZCE,jak za pzpr.Komuna nr. 2 ma się dobrze,Polacy nie...rozwiń całość

   Ta zdrojewska kto to taki,czy mało się nażarła,pewnie jest z PO.p. PREMIERZE w którym miejscu jest w PO demokracja,to p. wskazuje,przywozi w TECZCE,jak za pzpr.Komuna nr. 2 ma się dobrze,Polacy nie dajcie się dłużej mamic.Trzeba to zmienic.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO

   kiss (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 19

   świnie pchają się do koryta, jak mawiał jkm i to prawda

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POjeby

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 24

   Tak im sie śpieszy oszustom bo słupki POparcia spadają ha ha

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kandydaci

   error (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 23

   Oj nieładnie! Zachęcony internetowym anonsem kto ma szanse powalczyć o mandaty kupiłem gazetę a tam nic nie ma. W języku prawniczym to wyłudzenie...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama