Wrocław: 200 lat Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie

  Wrocław: 200 lat Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie

  Magdalena Gębicka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław świętuje 200-lecie powstania Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Wrocławskim. Z tej okazji w Operze Wrocła-wskiej spotkali się wczoraj najlepsi wrocławscy lekarze i profesorowie. Najwybitniejsi zostali odznaczeni krzyżami zasługi. Odznakę otrzymał m.in. prof. Jerzy Rudnicki, prorektor ds. klinicznych Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
  Przez 200 lat wiele osobistości świata medycyny zapisało swoje nazwiska na kartach historii Wrocławia. W okresie przedwojennym najsłynniejsi związani z naszym miastem to prof. Alzheimer , prof. Hirszfeld i prof. Mikulicz-Radecki.

  W historii medycyny mamy się czym chwalić. Uniwersytet Wrocławski bardzo szybko zaczął działalność po wojnie. Do Wrocławia przyjechała kadra wykładowców ze Lwowa, wśród nich prof. Wiktor Bross, który jako pierwszy w Polsce przeszczepił nerkę. Jego podopieczni leczą wrocławian do dziś. Najbardziej znani to prof. Eugeniusz Rogalski, który wzniósł na wyżyny chirurgię krtani i prof. Wojciech Kustrzycki, który rozwinął nowoczesną kardiochirurgię.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama