Wrocław: Kto i dlaczego zamordował "Cinka"

  Wrocław: Kto i dlaczego zamordował "Cinka"

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Kto i dlaczego zamordował "Cinka"

  ©Dariusz Gdesz

  Tajemnicze zabójstwo pod Wrocławiem. Ciało młodego mężczyzny znaleziono w okolicach Trzebnicy kilka dni przed Wielkanocą. Policja i prokuratura odmawiają jakichkolwiek informacji o tej sprawie.
  Wrocław: Kto i dlaczego zamordował "Cinka"

  ©Dariusz Gdesz

  Dzięki naszym informatorom wiemy, że zamordowany to Marcin M. Zginął od ciosów nożem. Mieszkał w centrum Wrocławia. Miał około 30 lat.

  Według nieoficjalnych informacji, mógł zostać zabity w innym miejscu, a jego ciało zostało podrzucone tam, gdzie je odnaleziono. Nie wiadomo, kto i w jakich okolicznościach znalazł zwłoki zamordowanego mężczyzny.

  - Nic o tej sprawie nie powiemy - ucina wszelkie pytania Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej.

  Nad zagadką śmierci wrocławianina pracują funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji. Informacji o ofierze i sprawcy morderstwa policjanci szukają w przestępczym światku.

  Ze względu na dobro śledztwa Wrocławska Prokuratura Okręgowa również nie chce ujawniać żadnych szczegółów. Wiadomo jedynie, że w sprawie nie zatrzymano dotychczas żadnego podejrzanego.

  Z naszych ustaleń wynika, że Marcin M. znany był jako "Cinek". Nie był anonimową osobą także dla policjantów. Był prawdopodobnie związany ze środowiskiem wrocławskich chuliganów stadionowych. Na skutek swoich wyczynów został ukarany zakazem wstępu na stadion.

  - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - mówi osoba znająca szczegóły śledztwa. - Wcześniejsze związki z pseudokibicami raczej nie były powodem jego śmierci - sugeruje rozmówca.

  Według naszych informacji, ostatnio "Cinek" prowadził we Wrocławiu jeden lub dwa sklepy z tzw. dopalaczami. Ale czy dlatego zginął? Może miał długi i komuś się naraził? Może jego zabójstwo ma związek z walką o wpływy we wrocławskim półświatku?

  Od przeszło dwóch lat mówi się, że w mieście odtwarzają się zorganizowane grupy przestępcze. Co kilka miesięcy docierają do nas ostrzeżenia, że może dojść do gangsterskich porachunków.

  - Za wcześnie na podobne pytania - ucina nasz rozmówca. - Niech pan zapyta za kilka dni. Teraz analizujemy różne tropy.

  Strzelanina

  W styczniu 2009 roku na ul. Daszyńskiego doszło do strzelaniny. Ofiarą był właściciel niewielkiego pubu na wrocławskim Śródmieściu. Został ranny w nogi. To zdarzenie kojarzono z rozgrywkami grup przestępczych. Sprawców do dziś nie złapano. Ofiara tego zdarzenia niedawno usłyszała wyrok za napad na agencję towarzyską przy ul. Kurkowej.

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   HAHA

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 18

   gówno wiesz więc sie nie wypowiadaj fermenciarzu


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   boso ale w ostrogach

   you tube (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Fermenciarz ?dobre parafia cinasa sami charakterni hhhhahahha


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   HAHA

   HAHA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Oj charakterni, zebys sie kiedys nie przekonal jak moze seicento szybko jezdzic.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   haha

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 44

   Ziomek z Castoramy na obcince hehe pare miesiecy w puszce hehe i juz lata po miescie w niebieskim seicento ale my wszystko wiemy


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hehe

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 49

   Biegaja z maczetami kino


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hehe

   jataman (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 24

   wojna to je k**** amelinium

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   [*]

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 58 / 52

   Tęsknie [*]

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   [*]

   k. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 80 / 76

   Trójkąt nie zapomni!!!!!!!!!!!! [*] kto ma wiedzieć ten wie... nie musiało do tego dojśc a teraz już jest za póżno ;/ NA ZAWSZE [*]

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CINAS RIP

   Lin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 50

   Gówno prawda - nie miał żadnych związków z chuliganami stadionowymi... Bardzo sympatyczny chłopak, trochę zamknięty w sobie, trochę zagubiony w życiu, ale honorowy i uczciwy, na pewno nie był...rozwiń całość

   Gówno prawda - nie miał żadnych związków z chuliganami stadionowymi... Bardzo sympatyczny chłopak, trochę zamknięty w sobie, trochę zagubiony w życiu, ale honorowy i uczciwy, na pewno nie był powiązany z żadnym gangiem, więc prosiłbym szanownych dziennikarzy o niepłodzenie takich artykułów... Kondolencje dla Rodziny, Cinas - YOU'LL NEVER WALK ALONE!!!!!!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama