Tak się robi politykę

  Tak się robi politykę

  MW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W czwartek premiera spektaklu "Public Relations" wrocławskiego teatru Ad Spectatores.
  Ascetyczna scenografia, zero nagości i przekleństw. Cztery postacie, które prowadzą ze sobą rozmowy. Wydawałoby się, że pierwsza wrocławska powakacyjna premiera teatralna zapowiada się nader skromnie.

  - Ale to będzie jeden z najmocniejszych spektakli, jakie znalazły się w naszym repertuarze. Bo najbardziej wstrząsająca jest prawda - zapowiada Maciej Masztalski, dyrektor artystyczny wrocławskiej grupy Ad Spectatores.

  Spektakl analizuje temat, który wszyscy znamy z mediów - niedawnej rosyjskiej inwazji na Gruzję. Tak błyskawiczna reakcja na bieżące wydarzenia to zupełnie nowe zjawisko na wrocławskiej scenie teatralnej.

  Oryginalna sztuka, zatytułowana "Przytomny PR", rosyjskiej dramaturg Olgii Darfii powstała cztery lata temu. Autorka spotykała się wielokrotnie z doradcami Władimira Putina. Spece od kreowania wizerunku premiera Rosji zdradzili jej tajniki politycznej manipulacji, której łatwo ulega opinia publiczna.

  Reżyser wrocławskiego spektaklu, Krzysztof Kopka, postanowił wybrać spośród nich te, które wyjaśniałyby, jak wyglądają kulisy rosyjsko-gruzińskiego konfliktu i dlaczego agresja Rosji na Gruzję to nie przypadek, tylko zaplanowana ze szczegółami akcja.
  - Oryginał zawierał dialogi z piętnastoma spindoktorami. Wybrałem najciekawsze - moim zdaniem - ich wypowiedzi i włożyłem w usta dwóch postaci - mówi Kopka. I dodaje, że spektakl jest jego osobistym głosem w gruzińskiej sprawie.
  - Są sytuacje, w których sztuka nie tylko może, ale i powinna komentować politykę - tłumaczy.

  Oryginalną wersję spektaklu pokazał moskiewski Teatr.Doc., w którym można oglądać oparte na aktualnych wydarzeniach spektakle. Przedstawienie zebrało w Rosji świetne recenzje.
  We wrocławskim spektaklu zagrali młodzi aktorzy: Aleksandra Dytko (Olga Darfii), Anna Ilczuk (Katja Narszi, współpracownica reżyserki), Marcin Chabowski (Tymofiej) i Piotr Zakrzewski (Doberman).

  To nie pierwszy kontakt Spectatorsów z grupą Teatr.Doc. W tamtym roku Krzysztof Kopka wyreżyserował we Wrocławiu spektakl "1612" o historii polsko-rosyjskiej, wspólną produkcję obu teatrów.

  Premiera spektaklu w czwartek o godz. 20 w Browarze Mieszczańskim (ul. Hubska 44).
  Bilety ulgowe kosztują 15 zł, normalne 20 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama