Wrocław: Uważaj na placach zabaw!

  Wrocław: Uważaj na placach zabaw!

  Anna Gabińska

  Aktualizacja:

  Piękna wiosenna pogoda przyciąga na place zabaw tłumy dzieci z rodzicami. Niestety, okazuje się, że nie wszystkie te miejsca są bezpieczne. Dlatego wiele z nich właśnie przechodzi przeglądy.
  Katarzyna Wojna zawsze ogląda, czy plac zabaw jest bezpieczny, zanim wpuści tam dzieci

  Katarzyna Wojna zawsze ogląda, czy plac zabaw jest bezpieczny, zanim wpuści tam dzieci ©Paweł Relikowski

  Po serii wypadków na placach zabaw sprzed lat, teraz kilka instytucji wnikliwie je kontroluje. Zajmują się tym: inspekcja nadzoru budowlanego (zjeżdżalnie, karuzele, huśtawki jako elementy małej architektury), urząd dozoru technicznego (sprawdza, czy urządzenia są sprawne), sanepid (bada, czy piasek jest wymieniany dwa razy do roku), a nawet inspekcja pracy. Ta ostatnia bierze pod lupę boiska szkolne czy ogródki zabawowe przy przedszkolach przy okazji rutynowej kontroli - sprawdza, czy urządzenia na placach nie grożą bezpieczeństwu pracownikom przedszkola/szkoły, czyli nauczycielom.

  Wrocławska inspekcja nadzoru budowlanego do końca maja chce sprawdzić 19 placów zabaw.
  Od początku marca sprawdziła stan techniczny 7. Aż 6 z nich - przy ul. Stabłowickiej, Rybnickiej, Pomorskiej, Dźwirzyńskiej, Hynka i na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Kuźniki - miało nieprawidłowości. Tylko jeden - przy ul. Rybackiej 10-22 - nie budził wątpliwości inspektorów.

  Reszta zarządców musi doprowadzić urządzenia na placach do stanu, w którym bezpieczeństwo bawiących się tam dzieci nie będzie zagrożone.

  Do inspekcji może się zwrócić każdy, kto zwracał uwagę zarządcy, że na placu jest niebezpiecznie i nie doczekał się poprawy. Oto adres: Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, pl. Solidarności 1/3/5, 53-661 Wrocław, e-mail: pinb@um.wroc.pl.

  W ubiegłym roku inspektorzy dostali dwa zawiadomienia: przy ul. Ruskiej/Psie Budy i Budziszyńskiej - oba zasadne.

  Zarządcy właśnie budzą się z zimowego snu i zaczynają przeglądać place zabaw. Gmina wymienia piasek w piaskownicach (jeśli zarządca nie zrobi tego dwa razy do roku, grozi mu 700 zł mandatu). Świeży piasek jest już np. przy ul. Damrota 3 i w piaskownicy w kwartale: Żeromskiego, Kluczborska, Barlickiego i Oleśnicka. Huśtawki i koniki na sprężynach w parkach mają być odnowione do majowego długiego weekendu.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Konieczne są regularne przeglądy placów zabaw

   Inspekcja Placu Zabaw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 20

   Witam serdecznie.

   Szanowni Państwo administrujący placami zabaw, jeśli zależy Państwu na utrzymaniu urządzeń w dobrej kondycji, co w mieście jest rzeczą bardzo trudną, konieczne jest...rozwiń całość

   Witam serdecznie.

   Szanowni Państwo administrujący placami zabaw, jeśli zależy Państwu na utrzymaniu urządzeń w dobrej kondycji, co w mieście jest rzeczą bardzo trudną, konieczne jest regularne kontrolowanie stanu technicznego urządzeń. Niestety Inspektorzy Nadzoru budowlanego są powiadamiani o nieprawidłowościach dopiero w ostateczności.
   Prawidłowo prowadzony plac zabaw powinien podlegać regularnym oględzinom, a wszystkie zdarzenia i czynności mające na nim miejsce muszą być rejestrowane w książce placu zabaw. Przy prawidłowym administrowaniu na placu zabaw dochodzi do mniejszej ilosci urazów i rodzice mogą pewniej posyłać na plac zabaw swoje pociechy.
   Jeśli chcielibyście Państwo regularnie kontrolować swój plac zapraszam do skrzystania z usług Inspekcji Placu Zabaw.

   Zapraszam serdecznie i pozdrawiam,
   Piotr Siwik
   Inspekcja Placu Zabawzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   place zabaw

   sky (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 31

   place zabaw dla dzieci to wychodki i wyszczalnie psów! w psim kale znajdują się jaja glist, czyli ascaris lumbricoides i ascaris suum. dzieci wszystko biorą do ust, smacznego. Jaja glist powodują...rozwiń całość

   place zabaw dla dzieci to wychodki i wyszczalnie psów! w psim kale znajdują się jaja glist, czyli ascaris lumbricoides i ascaris suum. dzieci wszystko biorą do ust, smacznego. Jaja glist powodują bardzo liczne schorzenia, często ślepotę ! ! Psy, na ogół, są też siedliskiem kleszczy !! Jakie choroby roznoszą kleszcze - proszę zapoznać się na odpowiednich stronach internetu. Przyjemnej zabawy!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kiedyś było inaczej

   tm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 16

   Kiedyś dzieci biegały po łąkach, których nikt nie kontrolował i dzisiaj są zdrowe. Obecne bardzo dużo dzieci ma różne alergie właśnie przez sterylność i brak normalnego środowiska życia.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama