Kukiz oskarża Bezpartyjnych Samorządowców o nieczyste...

  Kukiz oskarża Bezpartyjnych Samorządowców o nieczyste zagrania. I pokazuje dowody

  Marcin Dobski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Paweł Kukiz

  Paweł Kukiz ©Polska Press

  Paweł Kukiz na Facebooku opublikował komunikat na temat rozłamu wśród popierających go działaczy. Oskarżył Bezpartyjnych Samorządowców o nieczyste działania, w tym tworzenie własnych list wyborczych. Kukiz ujawnił zdjęcie takiej listy i przekonuje, że były one tworzone od dawna i bez jego wiedzy. - Ewidentnie liczyli na to, że ja będę robił swoje, a oni przejmą wszystko bez mojej wiedzy – mówi Kukiz w rozmowie z AIP.
  Paweł Kukiz

  Paweł Kukiz ©Polska Press

  Muzyk przedstawia wszystko od początku do końca, czyli od momentu rozpoczęcia współpracy z Bezpartyjnymi, którzy prosili go żeby został kandydatem na urząd prezydenta Wrocławia. Potem czytamy o słabej znajomości Kukiza z prezydentem Lubina Robertem Raczyńskim, z którym muzyk widział się 4-5 razy. - W mediach wrocławskich pojawiła się informacja, że Raczyński to mój partner strategiczny, a inni to podchwycili. Ja tego nie sprostowałem w odpowiednim momencie licząc na to, że to są uczciwi ludzie – mówi Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) Kukiz. - Raczyński jest mniej istotnym podmiotem niż Robert Winnicki czy Jacek Wilk, ale najważniejsi są obywatele – dodaje Kukiz.

  Rockman przekonuje nas, że zdjęcie listy wyborczej, którą zamieścił na swoim profilu, nie mogły powstać teraz. - Chyba pan nie myśli, że w ciągu dwóch dni ustalili listy Od dawna coś takiego kombinują – tłumaczy AIP.

  - Dużo wcześniej starałem się oddzielić komitety referendalne od wyborów parlamentarnych i już wtedy było im nie po drodze, bo szykowali się żeby w Lubinie zawłaszczyć absolutnie wszystko – muzyk zdradza nam kulisy współpracy z samorządowcami. - Traktowałem ich jak równych partnerów, ale o zasięgu ściśle terytorialnym – słuchamy jakie były plany.

  Kukiz mówi nam, że wściekł się, gdy po wyborach prezydenckich przestał się udzielać w mediach i prosił o to współpracowników, a Patryk Hałaczkiewicz wraz Raczyńskim, bez jego wiedzy, zorganizowali w Warszawie w klubie Hybrydy debatę pod hasłem „Dokąd zmierza trzecia siła”. Prezydent Lubina bez żadnych konsultacji z liderem ruchu, zaczął mówić w mediach o programie formacji Kukiza.

  - Mimo, że było wiadomo, że ja żadnego programu nie będę ogłaszał, chcieli to w jakiś sposób w mediach na mnie wymusić i mi podsunąć taki program – opowiada AIP Kukiz.

  Jak wiadomo, Ruch Kukiza będzie miał strategię działania, nie program wyborczy. - Strategia ma wynikać z konsensusu różnych środowisk, pracodawców i pracobiorców, a nie z wymysłów Raczyńskiego czy jego kompanów – mówi wprost.

  Komunikat do WoJOWnikówPrzedstawiam Wam historię moich "konotacji" z Panem Raczyńskim i podległymi mu Bezpartyjnymi...

  Posted by Paweł Kukiz on Thursday, July 16, 2015


  W komunikacie jest mowa o konwencji, która odbyła się 27 czerwca w Lubinie, podczas której motywem przewodnim była mobilizacja obywateli do pójścia na referendum, które – jak mówi Kukiz – sprezentował mu prezydent Bronisław Komorowski. Na kilka dni przed konwencją, w TVN24 pojawił się Raczyński, który opowiadał, że w Lubinie „zostanie ogłoszony program ruchu i jego nazwa, która jest jeszcze niespodzianką”.

  - Ewidentnie liczyli na to, że ja będę robił swoje, a oni przejmą wszystko bez mojej wiedzy. Ewidentnie! – Kukiz nie owija w bawełnę, gdy mówimy, że to były dziwne zachowania samorządowców.

  W swoim komunikacie Kukiz zwraca uwagę na obszerną listę opatrzoną tytułem „kandydaci projekt”. „Już nawet okręgi sobie powpisywali. Kto z którego. Zwróćcie uwagę na tytuł dokumentu (kandydaci projekt). Na dokumencie wyszczególniono 169 nazwisk. Z całej Polski.” – napisał na Facebooku muzyk.

  „Wolę wprowadzić do Sejmu elitarny oddział sił specjalnych, uczciwość, przyzwoitość i etykę niż potężną armię, która tuż po zwycięskiej ofensywie rozpocznie rabunek i gwałty.” – brzmi dalsza część wpisu. - Wolę nikogo nie wprowadzić do parlamentu niż żeby ludzie mieli znowu to co dzieje się od 1989 roku – tłumaczy AIP Kukiz, który opowiada też jak będą powstawać jego listy wyborcze. - Ja będę jedynym pełnomocnikiem wyborczym na całą Polskę, ludzie sami wybiorą swoich liderów z 41 okręgów, dostanę taką listę i ją zatwierdzę. W przypadku wątpliwości wyrażę veto – mówi Kukiz.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Paweł, z kim jeszcze sie pokłócisz?

   ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Bo już niewielu zostało.
   A z samym sobą to trąci onanizmem...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prostowanie komunikatów

   Air (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Nie do końca tak jest że nie trzeba prostować komunikatów. Jest wiele osób które nabierają wątpliwości kiedy komunikaty dyskredytujące pojawiają się w mediach.
   Wyjaśnienie sprawy uspokaja i...rozwiń całość

   Nie do końca tak jest że nie trzeba prostować komunikatów. Jest wiele osób które nabierają wątpliwości kiedy komunikaty dyskredytujące pojawiają się w mediach.
   Wyjaśnienie sprawy uspokaja i utwierdza w przekonaniu że głosowanie na Kukiza to właściwy krok.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...cd polskiego biegu głupoty na przełaj...

   uszatek_2 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   ... nie ma co żałować, Kukizie, jesteście po prostu siebie warci.....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Kukiz, nie musi Pan każdej bzdury i każdego ataku prostować, i niczym taki Wałęsa

   logical man (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Kto na posty jątrzące o Panu ma się załapać, to i tak się na nie załapie! I akurat jest nie ważnym ileż razy będzie je Pan prostował. Przecież zadaniem mediów jest oddalenie Pana od pańskiego...rozwiń całość

   Kto na posty jątrzące o Panu ma się załapać, to i tak się na nie załapie! I akurat jest nie ważnym ileż razy będzie je Pan prostował. Przecież zadaniem mediów jest oddalenie Pana od pańskiego sukcesu. Czyli, weź się Pan za dzieło, a nie za odpady medialne!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama