Czeka nas tydzień bez ciepłej wody

  Czeka nas tydzień bez ciepłej wody

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  WPEC planuje przerwę w dostawie ciepłej wody do miasta. Zrobi to w drugiej połowie sierpnia.
  Na osiedlu Kopernik trwa modernizacja sieci ciepłownicze, która będzie wpięta podczas sierpniowej przerwy w dostawie wody

  Na osiedlu Kopernik trwa modernizacja sieci ciepłownicze, która będzie wpięta podczas sierpniowej przerwy w dostawie wody ©Grażyna Szyszka

  Kto nie lubi grzać wody do mycia, a nie zaplanował jeszcze urlopu, w swoich planach powinien uwzględnić drugą połowę wakacji. Bo właśnie wtedy Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ma zrobić przerwę w dostawie ciepłej wody dla Głogowa. Ciepłej wody nie będzie przez tydzień, od 17 do 22 sierpnia.
  - Przyjmujemy , że ta przerwa będzie krótsza, jednak mogą wyjść nieprzewidziane sytuacje, dlatego wolimy się zabezpieczyć - mówi Marek Litwiński, dyrektor do spraw produkcji i dystrybucji WPEC w Legnicy.
  Przerwa jest konieczna, bo w tym czasie na terenie huty będą wymieniane przepustnice ciepłej wody. WPEC zmieni też armaturę, która w czasie awarii zawęzi obszar odcinania wody dla mieszkańców.
  Kolejne prace będą dotyczyć podłączania nowych rur na terenie miasta. Od kilku miesięcy WPEC modernizuje swoją sieć w Głogowie i buduje nowe przyłącza pod obiekty i budynki, które właśnie powstają. To między innymi galeria Glogowia i blok mieszkalny TBS-u.
  - W tym roku na modernizację naszej sieci wydały łącznie 17 milionów złotych - wylicza dyrektor Litwiński. - Są to środki pozyskane z Unii Europejskiej.
  Jak zapewnia dyrektor legnickiego WPEC, sierpniowa przerwa ma być ostatnią tak długą w perspektywie kolejnych kilku lat.
  Informacje o planowanym odcięciu ciepłej wody dla miasta została już przekazana do Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze, która ma wywiesić informacje na klatkach schodowych. O przerwie wie też szpital.
  - Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego - mówi Ewa Todorov, rzecznik szpitala. - Cóż, czeka nas kilka trudniejszych dni i grzanie wody w czajnikach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama