Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kamieniołom w centrum Wrocławia (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Jarosław Jakubczak
Jarosław Jakubczak
W centrum miasta prowadzonych jest obecnie kilka dużych rozbiórek budynków. Jak pozbyć się gruzu z tych miejsc? Wrocławskie doświadczenie uczy, że są na to różne sposoby.

Ostatnio zrównany z ziemią został m.in. budynek Cuprum, dworzec PKS czy bunkier przy Dworcu Głównym PKP, od strony ulicy Suchej, gdzie firma Echo Investment jesienią rozpocznie budowę kompleksu biurowego o powierzchni najmu 28 tys. mkw.

Pisaliśmy na naszych łamach o głośnej sprawie zasypywania stawów w Zachowicach (gmina Kąty Wrocławskie) gruzem z rozbiórki m.in. dworca PKS oraz protestach ekologów z tym związanych.

CZYTAJ TEŻ: Nie chcą gruzu w stawie pod Wrocławiem. Protestowali koło dworca (ZDJĘCIA, FILM)

Okazuje się, że można inaczej. Kielecka firma Spurek, która prowadzi rozbiórkę bunkrów przy dworcu PKP, kruszywo betonowe sprzedaje. W tym celu na terenie placu budowy postawiono specjalną maszynę, która rozdrabnia gruz.

Na kruszywo nie brakuje chętnych, gdyż cena jest atrakcyjna. Wykorzystuje się je np. do utwardzenia dróg, wyrównywania terenu oraz przy innych pracach budowlanych. Planuje się, że cały gruz z rozbiórki zostanie sprzedany, co da dwie oczywiste korzyści - dodatkowy dochód dla firmy prowadzącej rozbiórkę i bark problemu z poszukiwania miejsca, gdzie materiał po rozbiórce można wywieźć.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska