Studenci Politechniki Wrocławskiej zajęli dziewiąte miejsce...

  Studenci Politechniki Wrocławskiej zajęli dziewiąte miejsce na torze Silverstone

  MAL

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zespół PWR Racing Team w zawodach Formuły Student podczas rywalizacji na słynnym torze Silverstone w Anglii zajął dziewiąte miejsce, rywalizując z ponad 90 ekipami całego świata.
  - Miejsce w pierwszej dziesiątce to powtórzenie najlepszego wyniku w historii naszego zespołu (w maju 2015 r. zajęli 9. lokatę na torze w Michigan, USA). W Anglii studenci Politechniki Wrocławskiej najlepiej spisali się w konkurencji acceleration, czyli teście przyspieszenia na odcinku 75 m. Ich bolid RT-05 osiągnął 100 km na godz. już po upływie 3,87 sek. i zajął trzecie miejsce - informuje Andrzej Charytoniuk z biura prasowego wrocławskiej politechniki.


  - Weekendowe zawody mają za sobą także studenci z politechnicznego Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych. Na Smart Moto Challenge w Barcelonie pojechali ze swoim LEM-em Napoli, czyli Lekkim Motocyklem Elektrycznym. Zeszłoroczni zwycięzcy znów pokazali się z dobrej strony i uplasowali się na najniższym stopniu podium. Lepsze wyniki osiągnęły tylko dwa zespoły z Moscow State Univeristy of Mechanical Engineering. Nasi studenci okazali się za to najlepsi w konkurencjach statycznych, czyli podczas prezentacji biznesplanu i szczegółów projektowych motocykla - dodaje Andrzej Charytoniuk.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PWR!

   student (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   gratulacje!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama