Jest ósmy inwestor wałbrzyskiej strefy ekonomicnej w...

  Jest ósmy inwestor wałbrzyskiej strefy ekonomicnej w Bolesławcu. Będzie 50 nowych miejsc pracy

  MAL

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Firma Favorite Gifts Print Europe otrzymała zezwolenie na działalność w bolesławieckiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”.
  Favorite Gifts Print Europe to holenderska, rodzinna firma produkująca materiały reklamowe. W tym roku obchodzi 50. rocznicę powstania. Ma fabryki w Holandii i Belgii, a swoje wyroby sprzedaje w całej Europie.

  - Zainteresowanie naszą ofertą jest bardzo duże, mamy biura handlowe w ośmiu krajach i notujemy stały wzrost sprzedaży. Dlatego się rozwijamy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy być w Bolesławcu.
  Chcielibyśmy podziękować strefie i lokalnemu samorządowi za pomoc w uruchomieniu zakładu i mam nadzieję, na dalszą, dobrą współpracę – mówił Joost van Helden, członek zarządu firmy Favorite Gifts Print Europe.

  Spółka rozpocznie działalność w hali wybudowanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „Invest Park”. To realizacja pilotażowego programu ministerstwa gospodarki - rozszerzenia możliwości inwestowania w strefie właśnie poprzez budowę hal przemysłowo- biurowych. Powstały już cztery takie obiekty: w Wałbrzychu, Nowej Rudzie, Kłodzku i Bolesławcu. Każda z hal ma powierzchnię 2500 m², którą można podzielić na mniejsze moduły dopasowane do potrzeb inwestora. Są wyposażone w ekologiczne i energooszczędne rozwiązania. Uzupełnienie części przemysłowej stanowi budynek biurowy, z powierzchniami typu „open space”, do dowolnej aranżacji.

  - Postanowiliśmy zbudować infrastrukturę w miejscach, w których wiedzieliśmy, że jest potencjał, mamy gwarancję doskonałej współpracy z samorządem i pewność, że region może i będzie się gospodarczo rozwijać. Zależało nam na nowej propozycji dla biznesu. Gotowych pomieszczeń do wydzierżawienia lub zakupu, w których będzie można szybko i przy mniejszych kosztach startowych rozpocząć działalność. To propozycja, którą kierowaliśmy również do małych i średnich firm, zakładając, że w tym modelu będzie im łatwiej podjąć decyzję o inwestycji. I tak się stało, wszystkie hale są zajęte. Będziemy więc budować następne i to już w całej Polsce – deklaruje Ilona Antoniszyn -Klik, wiceminister gospodarki.

  Favorite Gifts Print Europe w Bolesławcu zagwarantowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 9,5 mln zł i zatrudnienie co najmniej 50 osób. Dwadzieścia osób już pracuje, produkcja ma ruszyć na początku sierpnia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama