Czekają nas objazdy ulicy Rudnowskiej

  Czekają nas objazdy ulicy Rudnowskiej

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Czekają nas objazdy ulicy Rudnowskiej
  Jeszcze w wakacje ma ruszyć przebudowa wiaduktu drogowego nad torami na ulicy Rudnowskiej. Oznacza to jedno - kłopoty dla kierowców.
  Czekają nas objazdy ulicy Rudnowskiej
  Według zapowiedzi miasta, w lipcu planowane jest rozpoczęcie prac przy przebudowie wiaduktu drogowego nad torami na ulicy Rudnowskiej. Obiekt czeka na przebudowę od ponad trzech. Wtedy też, z uwagi na zły stan wiaduktu, wprowadzono zakaz przejazdu samochodów powyżej 20 ton.

  Przebudowa wiaduktu oznacza całkowite wyłączenie go dla ruchu samochodowego. Operacja będzie dla miasta logistycznym wyzwaniem, ale przede wszystkim wielką uciążliwością dla kierowców, ponieważ będą musieli korzystać z objazdów.
  Dlatego miasto wyremontowało wcześniej ulice Kolejową, a teraz trwają prace na ulicy Szczyglickiej, na odcinku od ul. Zielonej do granic administracyjnych miasta. Roboty rozpoczęły się 6 lipca i przez około 2 tygodnie droga będzie nieprzejezdna.
  Przebudowa wiaduktu jest konieczna, ponieważ jego stan techniczny nie pozwala już na remont. Obiekt trzeba rozebrać i wybudować od nowa. Miejscy radni zdecydowali, że z budżetu miasta przekażą na ten cel 100 tysięcy złotych z budżetu. Całkowita wartość tego zadania jest dużo większa i wynosi około 5 milionów złotych. Pozostałą część sfinansuje zarządca drogi czyli Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Budowa nowego wiaduktu nad torami kolejowymi ma potrwać do jesieni tego roku. Prace nie będą mieć wpływu na kursowanie pociągów.

  Budują nową ścieżkę


  Z innej trasy korzystać będą również piesi i rowerzyści. To z myślą o tych uczestnikach ruchu wyznaczona została nowa ścieżka, która będzie przebiegać od ul. Rudnowskiej, wzdłuż ul. Portowej, a następnie wzdłuż torów kolejowych i przejściem pod torami na drugą stronę ulicy lub parkiem w kierunku do centrum i do ulicy Ułanów Polskich.
  - Prace polegają na wysypaniu ścieżki mieszkanką żwirowo- piaskową, która zostanie dodatkowo utwardzona - informuje Piotr Poznański, zastępca prezydent miasta. - Dodatkowo zamontujemy krawężniki, bo ten ciąg będzie także wykorzystywany po zakończeniu remontu wiaduktu. Chcemy, by ścieżka długo służyła mieszkańcom, nie tylko w czasie prac remontowych przy wiadukcie. Nowa droga będzie też oświetlona.
  Prace przy budowie nowych ścieżek dla pieszych i rowerzystów wykonywane są systemem gospodarczym, z pomocą więźniów z Zakładu Karnego w Głogowie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama