Gra Google Doodle -...

  Gra Google Doodle - Eiji Tsuburaya, twórca Godzilli, bohaterem w 114 rocznicę urodzin (FOTO)

  AS

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Gra Google Doodle - Eiji Tsuburaya, twórca Godzilli, bohaterem w 114 rocznicę urodzin (FOTO)
  1/6
  przejdź do galerii

  ©wikipedia.org

  Eiji Tsuburaya w 114 rocznicę urodzin został bohaterem Google Doodle. Na cześć Japończyka, będącego twórcą m.in. Godzilli, powstała gra Google Doodle, w której Eiji Tsuburaya wyznacza internautom zadania do wykonania, m.in. zniszczenie budynków lub ubranie aktora.
  Eiji Tsuburaya urodził się 7 lipca 1901 roku w Sukagawa w Japonii. W dzieciństwie interesował się lotnictwem i uwielbiał składać modele. Podjął edukację w szkole lotniczej, ale po dwóch latach musiał ją przerwać, ze względu na śmierć założyciela szkoły. Wtedy zaczął uczyć się w szkole handlowej. Dostał też pracę w firmie produkującej zabawki.

  Przygodę z filmem rozpoczął w wieku 18 lat, kiedy został asystentem operatora w studiu filmowym w Kyoto. Później często zmieniał pracodawcę, a w pracy chętnie korzystał z nowych technik. Gdy w 1933 roku Eiji Tsuburaya zobaczył King Konga postanowił, że sam również stworzy potwora.

  Pracę nad nim utrudniła wojna Chin z Japonią, jaka wybuchła w 1937 roku i II wojna światowa.
  W czasie konfliktów Tsuburaya tworzył głównie filmy propagandowe. Po wojnie otworzył firmę tworzącą efekty specjalne, a na początku lat 50. rozpoczął pracę w wytwórni Toho. To tam, wspólnie z reżyserem Ishirō Hondą i producentem Tomoyukim Tanaką stworzył pierwszy film o Godzilli (1954). Godzilla dała mu uznanie i wiele nagród.

  Później Eiji Tsuburaya stworzył inne potwory - między innymi Rodana, Mothrę i Dogara. On pracował również przy serialu "Ultraman". Łącznie w jego CV można znaleźć około 250 tytułów.

  Eiji Tsuburaya zmarł 25 stycznia 1970 r. w Ito w Japonii. Z żoną Masano Araki miał trójkę dzieci.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama