Kongres NowoczesnaPL. Ryszard Petru ujawnia nazwiska...

  Kongres NowoczesnaPL. Ryszard Petru ujawnia nazwiska regionalnych przedstawicieli i wzywa do debaty

  Maciej Deja (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Kongres NowoczesnaPL
  1/19
  przejdź do galerii

  Kongres NowoczesnaPL ©Fot. Przemyslaw Świderski

  Gdy wygramy wybory, Polska będzie iść szybkim krokiem w odpowiednim kierunku – obiecywał na kongresie Nowoczesnej.PL Ryszard Petru. Lider ugrupowania ujawnił nazwiska swoich regionalnych przedstawicieli, zaprezentował kryteria, na podstawie których ich dobierał, a także wezwał do debaty Pawła Kukiza i Beatę Szydło.
  Przed oficjalnym rozpoczęciem konwencji NowoczesnaPL w Centrum Stocznia Gdańska w niedzielne przedpołudnie, zgromadzeni sympatycy ugrupowania prezentowali swoje postulaty, wychodząc na oświetloną scenę, zachęcani przez parę konferansjerów. Przy akompaniamencie nowoczesnej muzyki, w nieco luzackim stylu, lider partii Ryszard Petru powitał przybyłych na konwencję, dziękując za obecność mimo wymarzonej wakacyjnej aury.
  Jednak uprzejmości szybko poszły na bok – Polska polityka jest wyjałowiona, toczony spór jest pusty – przekonywał szef NowoczesnaPL. Petru skrytykował liderki PO i PiS za brak wiedzy ekonomicznej. – Obie panie nie mają pomysłu na Polskę – stwierdził. – Pani Beata – sprawi nam Grecję w trzy miesiące, pani Ewa – podnosi bramki na autostradzie i wywala 50 milionów złotych – wytykał szef ugrupowania.

  RYSZARD PETRU: NIE JESTEŚMY GRUBASAMI Z KASĄ [WYWIAD]


  Kongres NowoczesnaPL

  Źródło: TVN24/x-news


  Ryszard Petru zaprezentował też, czym będzie kierował się w doborze przedstawicieli NowoczesnaPL. – Ludzie mają spełniać kryteria jakości: mają realne osiągnięcia, muszą znać przynajmniej jeden język obcy, to nie mogą być skoczkowie polityczni, wędrujący z jednej partii do drugiej. Atutem będzie bezpartyjność, otwartość na świat – zaznaczał.

  Lider nowej partii wezwał również swoich przeciwników do debaty – Paweł Kukiz twierdzi, że jest dumny z tego, że nie ma programu. To jest symboliczne dla obecnej sytuacji w polskiej polityce. Zapraszam go na debatę, trzeba porozmawiać o Polsce. Chcę też porozmawiać z Beatą Szydło – chętnie poznam źródła finansowania jej wyborczych haseł – powiedział Ryszard Petru. – To, że mimo tego upału pojawiliście się tutaj tak licznie, znaczy dla mnie jedno. Wygramy te wybory! – zakończył założyciel NowoczesnaPL.

  Na konwencji zostali też zaprezentowani przedstawiciele partii w szesnastu województwach i Warszawie:
  • Dolnośląskie – Waldemar Olik
  • Kujawsko-Pomorskie – Piotr Wielgus
  • Lubelskie – Urszula Bury
  • Lubuskie – Wadim Tyszkiewicz
  • Łódzkie – Adam Rogala-Lewicki
  • Małopolskie – Jerzy Myjsztowicz
  • Mazowieckie – Kamila Gasiuk
  • Warszawa – Wiktor Jędrzejewski
  • Opolskie – Jarosław Grzegorzak
  • Podkarpackie – Mirosław Nowak
  • Podlaskie – Paweł Linko
  • Pomorskie – Michał Adamczyk
  • Śląsk – Marta Golbik
  • Świętokrzyskie – Mateusz Sabat
  • Warmińsko-Mazurskie – Wiesław Gosk
  • Wielkopolskie – Łukasz Gośtor
  • Zachodniopomorskie – Piotr Misiło


  Dwójka z nich, Urszula Bury i Michał Adamczyk zachęcali do promowania NowoczesnaPL w sieci. Polecali system finansowania, a także namawiali do wspierania partii poprzez dyskusje i udział w spotkaniach.

  RYSZARD PETRU - CZŁOWIEK, KTÓRY BARDZO CHCE SPRAWDZIĆ SIĘ W POLITYCE [SYLWETKA]


  Na scenie pojawił się też koordynator prac i konsultacji społecznych partii, Paweł Rabiej. Przekonywał, że Polacy są sfrustrowani starymi partiami, przypominał, że w ciągu 10 lat wydały one miliard zł na konwencje. – Nie było tam programów, debat, analiz, dobrych pomysłów i rozwiązań. Także teraz mamy udawane konsultacje społeczne, jeżdżące po Polsce panie tylko udają, że słuchają ludzi – mówił Rabiej nawiązując do Ewy Kopacz i Beaty Szydło. Koordynator informował, że liczne konsultacje programowe, jakie organizuje Nowoczesna.PL, są największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. – 18 lipca zaprezentujemy państwa opinie na kongresie programowym. Trzy największe wyzwania, jakie wynikają z państwa postulatów to: uwolnienie gospodarki, jakość życia, lepsza, bardziej odpowiedzialna polityka. Możemy to dać Polakom – przekonywał Paweł Rabiej.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Absolutnie nie jest zrozumiałym podstawowe zagadnienie, na co „Polish Petru & Big Money Corporation”

   Farmer John (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   I komu ten kolejny organ PO, a teraz pod nowym logo, ma być do jego szczęścia i bytu potrzebnym? Jest, i owszem, ale drugiej linii oszukanych w PO, oraz jej samej „Polish Petru & Big Money...rozwiń całość

   I komu ten kolejny organ PO, a teraz pod nowym logo, ma być do jego szczęścia i bytu potrzebnym? Jest, i owszem, ale drugiej linii oszukanych w PO, oraz jej samej „Polish Petru & Big Money Corporation”

   Z cyklu, tematyczne i interesujące treści publikacyj z sieci:

   (…)“Petru wzywa do debaty: "Zapraszam Pawła Kukiza i Beatę Szydło, a potem premier Ewę Kopacz". A na sali mniej osób, niż oczekiwali“ … Paweł Kukiz z rozmowie z PAP podkreślił, że nie zamierza osobiście uczestniczyć w debacie z Petru, ponieważ, jak to określił, „jest to człowiek systemu” ... O czym ja mam z nim rozmawiać, skoro on budował ten system m.in. żądając wyższego VAT-u niż Tusk oraz namawiając ludzie do brania kredytów we franku. Dla mnie jest to osoba działająca w interesie obcych banków i korporacji, a z nimi debatować nie będę (...)

   (...) ”Graś gasi Petru. „Rząd Tuska nie mógł być taki strasznie zły, skoro tak bardzo chciałeś do niego wejść” ... W Polsce mieliśmy populizm light w wydaniu Rostowskiego lub populizm hard w wersji Szydło. To żaden wybór— tłumaczył Petru ... Do jego słów odniósł się natychmiast Paweł Graś. @RyszardPetru Ryszard, daj już spokój. Rząd Tuska nie mógł być taki strasznie zły, skoro tak bardzo chciałeś do niego wejść (...)
   Farmer John

   (...) „Gadowski o NowoczesnejPL: Bezpieka, przerażona wynikiem wyborów prezydenckich, zaczęła szybko budować szalupę ratunkową” ... Ten ruch zaczął być rodzony, niczym kamienie nerkowe ... Uważam, że to dziwny ruch. On jest pompowany w mediach, jest w sondażach, choć nie ma go jeszcze nigdzie, do którego już dołączają się jacyś karierowicze, i to tacy powszechnie skompromitowani… Ten ruch nie ma najmniejszych szans, ale bezpieka próbuje to wykreować na jakąś poważną alternatywę wobec ruchu Kukiza i wobec zmian, jakie dokonują się na scenie politycznej ... Gdyby przeprowadzono sondaż, czy na Marsie jest życie w postaci trzygłowych ludzików, a bezpiece byłoby na rękę, żeby sondaż pokazał, że „tak”, to za chwilę wmawiano by ludziom, że na Marsie są trójgłowe ludziki. Podobnie jest z tą partią. Partię zakłada jeden ze skompromitowanych ekonomistów, były członek PZPR wraz ze swoim uczniem. (…) Oni firmują tę partię, ale ona jest de facto zakładana przez panów z okutymi daszkami— podkreślał Gadowski ... To jest bełkot, który został napisany szybko, by sklecić jaką partię. Nigdy nie rozumiałem Balcerowicza, jego bełkot przekracza już wszelkie możliwości. Znam koleżanki Balcerowicze ze studiów, znacznie od niego lepiej wykształcone, które wspominały, że on zamiast się uczyć działał w komunistycznych organizacjach. On wybrał metodę na działacza. I tak się toczyło. Gdy obecnie słyszę, że to on zakłada partię, myślę sobie, że bezpieka straciła całkowicie polot. Jeśli ktoś jeszcze wierzy w to, że Balcerowicz może założyć popularną partię, to musi być wytrwałym i ciągłym czytelnikiem tekstów Adama Michnika— zauważa Witold Gadowski ... (...)

   (...) Najnowszy sondaż: PiS ma już 38 procent i samodzielną większość w Sejmie! ... W przeliczeniu na mandaty - PiS otrzymałoby ich aż 237 i uzyskałoby samodzielną większość w Sejmie. Platforma zdobyłaby 160 mandatów, a Kukiz 63 ... Sondaż przeprowadzono w dniach 1-2 lipca (...) Całość publikacyj w sieci!
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PL

   Szymon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Brakuje Balcerowicza i Olechowskiego bo jesteś idiotą który uwierzył jakiemuś internetowemu kaznodziei. Konkretny program będzie 18 lipca.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bez tego Petru będzie lepiej.

   Zbysio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Konkretnie co te nazwiska firmują czym się zajmują ? Gdzie jest konkretny program naprawy naszego kraju ? Dlaczego brakuje Balcerowicza i Olechowskiego ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama