Czad groźny także latem. Trzy osoby podtrute przy alei...

  Czad groźny także latem. Trzy osoby podtrute przy alei Wolności

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Czad groźny także latem. Trzy osoby podtrute przy alei Wolności
  1/5
  przejdź do galerii
  W jednym z bloków przy alei Wolności doszło do podtrucia tlenkiem węgla. Służby ratunkowe udzieliły pomocy trzem osobom: mężczyźnie, kobiecie oraz kilkuletniemu dziecku.
  Służby ratunkowe wezwała rodzina poszkodowanego mężczyzny. Na miejscu pierwsi byli strażacy, którzy udzielili mu wstępnej pomocy. Następnie przekazali go załodze karetki pogotowia. Na bóle głowy zaczęło się też uskarżać dwóch innych domowników. Zostali zabrani na obserwację.

  Jak poinformował nas dowodzący akcją strażak mężczyzna miał sporo szczęścia. Gdy poczuł zawroty głowy przebywał w łazience. Udało mu się jednak otworzyć drzwi pomieszczenia i zawołać na pomoc innych domowników. Ci przytomnie przewietrzyli szybko mieszkanie.

  Na miejsce przyjechało również pogotowie gazowe, które wyłączyło z użytkowania piecyk gazowy. To, jak szybko domownicy będą mogli z niego skorzystać, zależy od wyniku zleconego przez strażaków przeglądu urządzenia.

  Strażacy przypominają, że tlenek węgla groźny jest nie tylko zimą, kiedy trwa sezon grzewczy. Nieszczelne urządzenia grzewcze mogą spowodować zagrożenie o każdej porze roku. Dlatego ważne są ich regularne przeglądy. Tzw. czad może być śmiertelnie groźny. Każdego roku w Polsce dochodzi do przypadków śmiertelnego nim zatrucia. Dlatego w pobliżu urządzeń grzewczych warto też zainstalować czujki tlenku węgla.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama