Ważne
  Konwencja PiS. Szydło: Koszt naszych obietnic to 39 mld zł....

  Konwencja PiS. Szydło: Koszt naszych obietnic to 39 mld zł. Wiemy, skąd wziąć pieniądze [VIDEO]

  Krzysztof Marczyk (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Konwencja PiS. Szydło: Koszt naszych obietnic to 39 mld zł. Wiemy, skąd wziąć pieniądze [VIDEO]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Fot. Lucyna Nenów

  Na Śląsku trwa trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. W sobotę kandydatka partii na premiera, Beata Szydło, przedstawiła konkretne propozycje i wyjaśniła skąd w budżecie znajdą się na nie pieniądze.
  Zarzuty rządzących, że propozycje PiS są nierealne, Beata Szydło określiła jako kłamstwo. Oponenci pomysłów Zjednoczonej Prawicy tłumaczyli, że będą one kosztować 90 miliardów złotych, a w budżecie takiej kwoty nie ma. Kandydatka PiS na premiera wyjaśniła, że wedle ich obliczeń to nie 90, a 39 miliardów złotych i dodała skąd wziąć takie środki.

  KONWENCJA PROGRAMOWA PIS | DZIEŃ DRUGI | RELACJA NA ŻYWO | ZDJĘCIA


  Konwencja PiS | Szydło: Nikomu nie będziemy zabierać. Zrobimy tak, żeby starczyło dla wszystkich

  Źródło: TVN24/x-news


  - Chcemy dać 500 zł na drugie i każde następne dziecko. Zarzucono nam, że to koszt 50 miliardów złotych. To kłamstwo. 51 procent rodzin wychowuje tylko jedno dziecko i kwota potrzebna do wypłacenia dodatków to według obliczeń naszych ekspertów 22 miliardy złotych - argumentowała Szydło.

  Kolejną sprawą jest obniżenie wieku emerytalnego. Wiceprezes PiS przytoczyła, że według rządzących to koszt 20 miliardów złotych. - Jest to rzecz kuriozalna, bo Platforma sama przyznała w rządowym projekcie, że ta kwota wynosi 5,5 miliarda złotych. My jeszcze ją zawyżyliśmy, żeby była bardziej realna i określamy na 10 miliardów - mówiła.

  Ważnym elementem programu PiS, o którym często w trakcie kampanii prezydenckiej mówił Andrzej Duda jest podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy złotych. Beata Szydło znów przytoczyła zarzut PO, że pomysł ten obciąży budżet o 20 miliardów złotych. - Nasz ekspert wyliczył, że cały podatek PiT za 2014 rok to 205 miliardów. Nasza propozycja uszczupli wpływy o około 20 procent, czyli o 7 mld - wyjaśniła Szydło i podsumowała, że koszt propozycji PiS to nie 90 tylko 39 miliardów złotych.

  Później przeszła do źródeł finansowania tego planu. Pierwsza rzecz to podatek VAT. - Ludzie, którzy otrzymają te pieniądze wydadzą je przecież w Polsce. Liczymy, że w postaci VAT-u wróci około 9 miliardów złotych - tłumaczyła. - Podczas rządów PO wydajność podatkowa spadła z 17,1 procent do 14 procent. To strata około 3,1 procent PKB, czyli aż 52 miliardów złotych - podkreśliła.

  PiS chce też zahamować wyprowadzanie podatków z Polski do tak zwanych rajów podatkowych. - Polska notuje skalę około 18 miliardów złotych. Rocznie możemy liczyć na około 4 miliardy.

  Gdy Szydło doszła do pomysłu opodatkowania sklepów wielkopowierzchniowych podatkiem obrotowym, rozległy się głośne brawa. Wyliczenia ekspertów PiS wskazują, że dałoby to przychód około 3 miliardów złotych. Kolejne 5 miliardów byłyby efektem podatku bankowego.

  - Łącznie, podliczając wskazane źródła, mamy 73 miliardy złotych. Koszt naszych propozycji to 39 miliardów. Zostanie nam więc jeszcze na inne dobre propozycje - podsumowała Szydło.

  Nie zabrakło też wbicia szpili rządzącym i Ewie Kopacz w odniesieniu do programu Śląsk 2.0. - Przyjeżdża rząd, organizuje posiedzenie i przyjmuje program dla Śląska, a jednocześnie na Budryku 400 osób dostaje wypowiedzenia z pracy. To jest program dla Śląska? - pytała kandydatka PiS na premiera.

  Czytaj także

   Komentarze (18)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na @WSZYsKO STYKNIE INO TRZA ODZYSKAĆ

   777 PRZEKRYNTY I MILIARDY KoruuPOcji KRAY rosdoPOiONE a zaPLaci TYN CO UJYM ZOOSSTANIE AF (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   TO CO PEŁO NAKRADŁO I Z KOruPOcji I USTWIONYCH PRZEKRYNTUF I PRZETARGUF SWOICH SITF Im KOteRYJI PO lACTFA AF CO ZA NIC niyPOnosi odPOwiedzialnoOŚĆI A PRawo POich SSTRONIE JURZ PRZIGOTOWANE A...rozwiń całość

   TO CO PEŁO NAKRADŁO I Z KOruPOcji I USTWIONYCH PRZEKRYNTUF I PRZETARGUF SWOICH SITF Im KOteRYJI PO lACTFA AF CO ZA NIC niyPOnosi odPOwiedzialnoOŚĆI A PRawo POich SSTRONIE JURZ PRZIGOTOWANE A STOŁKI SWOIMI OBSADZONE .NAWET PO ZMIANIE RZONDU.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Premirzyca z grecką torbą.

   św.NH (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Taka piękna katastrofa, Ewa Grek Zorba!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   30mld na same dzieci

   Mucha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Prosty przykład: w Polsce jest 8 mln dzieci. 5 mln z nich przysługiwałby zapowiadany przez PiS dodatek 500zł, co już daje 30 mld zł w skali roku.
   Skąd wziąć na pozostałe obietnice?
   Oto najlepszy...rozwiń całość

   Prosty przykład: w Polsce jest 8 mln dzieci. 5 mln z nich przysługiwałby zapowiadany przez PiS dodatek 500zł, co już daje 30 mld zł w skali roku.
   Skąd wziąć na pozostałe obietnice?
   Oto najlepszy przykład jakie bzdury opowiada i obiecuje Szydło z Pisem.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Mucha. Jak do kategorii dzieci wliczasz małolatów z ZMS-u, to i rzeczywiście, kasy nie starczy!

   valenty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Albowiem, pełnoletność małolatów trzeba by było ponieś do 35 roku życia, a często i nawet powyżej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   specjalistka od ludowych bajek obiecuje

   Jurek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Rządzenie państwem wymaga najwyższych kompetencji. Czy etnografia daje takie kompetencję? Przecież ten kierunek studiów ukończyła Beata Szydło. Na czele rządu stanie totalny dyletant, który nawet...rozwiń całość

   Rządzenie państwem wymaga najwyższych kompetencji. Czy etnografia daje takie kompetencję? Przecież ten kierunek studiów ukończyła Beata Szydło. Na czele rządu stanie totalny dyletant, który nawet nie wiedział, kiedy Polska wstąpiła do UE.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciemny lud wszystko kupi

   edward (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Obietnice bez pokrycia lub (co gorsze) na duży kredyt który zadłuży nas jak Grecję.
   Przecież PO to nie samobójcy polityczni, którzy trzymali by pieniądze w szafach i czekali aż przyjdzie PIS,...rozwiń całość

   Obietnice bez pokrycia lub (co gorsze) na duży kredyt który zadłuży nas jak Grecję.
   Przecież PO to nie samobójcy polityczni, którzy trzymali by pieniądze w szafach i czekali aż przyjdzie PIS, otworzy sakiewki i zacznie rozdawać. Pieniędzy po prostu nie ma, żeby rozdać.
   A gdzie są faktycznie - rozwiązanie konkordatu, nie obniżanie wieku emerytalnego a likwidacja wszelkich przywilejów emerytalnych (dziś przeciętny emeryt ma 50-parę lat a my na nich robimy), likwidacja krus, likwidacja finansowania partii, likwidacja senatu, likwidacja powiatów, likwidacja sejmików wojewódzkich, likwidacja urzędu marszałkowskiego, odbiurakrytazowanie kraju - z tym, że w każdym z tych elementów PiS jest na NIE.
   Więc to co PiS proponuje to herezje dla ciemnego ludu, który znowu kupi te bzdury jak za czasów Kurskiego.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To zaraza jak dżuma zniszczy naszą ojczyznę zostaną wówczas zgliszcza i ruiny !!!!

   ciekawoska: jak donosza zaufani (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Sterownicy kampanni aby zapobiec że to p****** maczaly paluchy w nagraniach platfusow bo wypłyna bilingi i kwity z nazwiskami zorganizowli tzw lewe podsluchy swoich w knajpie że też ich...rozwiń całość

   Sterownicy kampanni aby zapobiec że to p****** maczaly paluchy w nagraniach platfusow bo wypłyna bilingi i kwity z nazwiskami zorganizowli tzw lewe podsluchy swoich w knajpie że też ich podsluchiwano tylko z tym że na tych nagraniach wszystko będzie cacy bajerka słowna. Nastąpi to lada momęnt !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Popatrzcie gdzie jeżdzi ten CYRKOBUS po grajdołach gdzie dowodzą lokalni PISdzielcy!

   tam kołki ćwoki zaciemniala wiocha gdzie lokalny ksiądz wskazuje na kogo głosować.... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Zanim przyjedzie CYRKOBUS zwozi sie z wiosek autobusami ciemnioków mówi sie im co maja robić jak kiwac choragiewkami kiedy klaskać śpiewać i co mnie dziwii już nie śpiwaja ojczyznę zwróc nam panie...rozwiń całość

   Zanim przyjedzie CYRKOBUS zwozi sie z wiosek autobusami ciemnioków mówi sie im co maja robić jak kiwac choragiewkami kiedy klaskać śpiewać i co mnie dziwii już nie śpiwaja ojczyznę zwróc nam panie bo dudusia wybrano .Wodzirej dryguje a idiotyczne media tv to pokazują i zachwycają się ach co za mądrość jescze nie jest premierem a już tak ja nazywają .
   No cóż chcecie miec pis to glosujcie zamiast ciepłej wody w kranie będzie leciala b zimna.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A durne polaczki to kupia....

   Puki co to pisranstwo wydaje (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Polaczkowe miliony na kolejne "konwencje" i pieprzenie tych samych od lat bredni.....

   WYDAJAC
   PORZYCZONA
   A NIE ZAROBIONA
   KASE....
   i tak gadajac wyrzuca w bloto kolejne nie swoje miliony... bo...rozwiń całość

   Polaczkowe miliony na kolejne "konwencje" i pieprzenie tych samych od lat bredni.....

   WYDAJAC
   PORZYCZONA
   A NIE ZAROBIONA
   KASE....
   i tak gadajac wyrzuca w bloto kolejne nie swoje miliony... bo przeciez tylko z gadania LUKSUSOWO SOBIE ZYJA OD CWIERC WIEKU a nie z ODPOWIEDZIALNOSCI ZA KRAJ, ktory perfidnie NIE BUDUJA TYLKO RUJNUJA, wy tepe moherowe nieuki!
   TAK SAMO "zdobedzie" kase na czesc dudobajekzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PIs-owskie brednie

   kawa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   a co lepsze , pisiory wydaja pieniadze KTORYCH JESZCZE NIE MA !!! -- I nie wiadomo czy beda , to sa tylko zalozenia a nie realny budzet--- jak mozna wydawac pieniadze ktore nie istnieja?
   nawet...rozwiń całość

   a co lepsze , pisiory wydaja pieniadze KTORYCH JESZCZE NIE MA !!! -- I nie wiadomo czy beda , to sa tylko zalozenia a nie realny budzet--- jak mozna wydawac pieniadze ktore nie istnieja?
   nawet ich byly premier Marcinkiewicz powiedzial ze caly program PIS to zaczatek kleski gospodarczej.
   przerazajace jak przecietny Polak jest niedouczony ekonomicznie--- opodatkowanie sklepow I bankow wiaze sie z przezuceniem tych kosztow na klientow-- czy to tak trudno pojac?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   popieram obniżkę VAT i CIT , zwiększenie kwoty wolnej od podatku też jest OK

   tak3mać (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   pisiaki

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mrs Szydło ma rację, gdyż nie da się rzeczowo obalić Jej wniosków i zaproponowanych rozwiązań!

   Kaya (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

   Natomiast co do samej kasy na programy PiS ... No, tej jeszcze będzie znacznie więcej, kiedy i przekieruje się jej powrót z rajów podatkowych do Polski. Drugim zasobnym źródłem może być...rozwiń całość

   Natomiast co do samej kasy na programy PiS ... No, tej jeszcze będzie znacznie więcej, kiedy i przekieruje się jej powrót z rajów podatkowych do Polski. Drugim zasobnym źródłem może być zaprzestanie utrzymywania z budżetu różnorakich propagandowych mediów. Trzecim, zwolnienie 1/3 urzędników, a pousadzanych w urzędach przez partie i pociotkowe organizacje wzajemnej adoracji. Czwartym kanałem może stać się sprywatyzowanie wielu spółek Skarbu Państwa. Gdyż w istocie tam istnieje ten największy odkurzacz, i który wsysa rzekę kasy z podatków w swój worek. Piątym, i raczej tym największym odkurzaczem kasy, jest regularna odpłatność odsetek lichwiarzom za wygenerowane przez ekipy partyjne długi. Odsetki na dzisiaj już w wysokości gdzieś 43 mld rocznie. Dlatego potrzebną natychmiast jest i wieloletnia prolongata spłaty tych długów. I które sama PO zwiększyła o ca. 100%, więc od tych zastanych. W PiS naprawdę jest wiele talentów z ekonomii i matematyki. Czyli z pozyskiem i odzyskaniem kasy na program dla Polski nie będą mieli zbytnich trudności. Oczywiście, ten proces wymaga i nieco czasu. Natomiast już na dzisiaj jest potrzebnym solidny i rozległy audyt państwa. A nie jest to zadanie na parę dni. PiS część programu oszczędnościowego już zaczął wprowadzać w życie.

   Breaking News: (...)„PiS zgłasza pomysł likwidacji NFZ” ... Politycy PiS uważają, że poziom finansowania opieki zdrowotnej powinien wynosić 6 proc. PKB ... Są za likwidacją NFZ i skierowaniem środków na działanie systemu opieki zdrowotnej do budżetu państwa, za stworzeniem tzw. sieci szpitali oraz przywróceniem opieki medycznej i stomatologicznej do szkół ... PiS popiera też zmianę systemu wynagradzania pielęgniarek, zwiększenie zatrudnienia pielęgniarek i lekarzy ... Politycy tej partii chcą zmienić system odpłatności za leki refundowane: zryczałtowana cena opakowania w aptece nie będzie większa niż 9 zł; ustalony będzie górny roczny limit wydatków ponoszonych przez pacjenta (...) Natomiast sam minister PO, Marian Zembala, jak zwykle: "Bądźmy ostrożni w dokonywaniu rewolucji w służbie zdrowia ..."

   Nawiasem mówiąc, NFZ to nie całkiem zupełnie stricto służba zdrowia. Ale na pewno te 4,5 tys. lukratywnych stanowisk i setki miliony kosztów rocznie. I naturalnie, kosztów zbytecznych!
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo