Biernacki ujawnia ustalenia wywiadu. "Będą kolejne zamachy....

  Biernacki ujawnia ustalenia wywiadu. "Będą kolejne zamachy. Polacy mogą paść ich ofiarami"

  Maciej Deja (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Koordynator służb specjalnych Marek Biernacki w wywiadzie dla portalu tvn24.pl zdecydowanie odradza wyjazd do Egiptu czy Tunezji – Według ustaleń wywiadu dojdzie do kolejnych zamachów, a Polacy mogą paść ich ofiarami – ostrzega.
  Biernacki ujawnia ustalenia wywiadu. "Będą kolejne zamachy. Polacy mogą paść ich ofiarami"

  ©Fot. Bartek Syta

  Marek Biernacki zaznacza, że dane zebrane przez Agencję Wywiadu są oceniane jednoznacznie – islamscy radykaliści będą atakować bezbronnych obcokrajowców własnie w krajach, które są zdecydowanie nastawione na turystykę, czyli właśnie w Tunezji i Egipcie. – Aby osiągnąć cele polityczne, finansowe i ambicjonalne, zwolennicy kalifatu Państwa Islamskiego i środowiska radykałów związanych z Al-Kaidą będą nadal przeprowadzać zamachy skierowane przeciw turystom – mówi szef służb specjalnych w wywiadzie dla tvn24.pl

  SAIFEDIN REZGUI I MASAKRA NA PLAŻY. TUNEZJA JEST SKOŃCZONA, NIKT TU NIE PRZYJEDZIE [REPORTAŻ]


  Nowo mianowany minister zwraca uwagę, że służby wywiadowcze Tunezji i Egiptu nie są w stanie skutecznie zapobiegać tym zagrożeniom i zapewnić bezpieczeństwa swoim obywatelom i obcokrajowcom – Zdecydowanie odradzam podróże do tych krajów. Każdy powinien samodzielnie ocenić ryzyko, jakie jest w stanie podjąć, by znaleźć się w ciekawym miejscu świata. MSZ od maja 2014 roku ostrzega podróżnych przed podróżą do Tunezji i Egiptu, poza kilkoma miejscami – przypomina Biernacki.

  W ostatni piątek czerwca w tunezyjskim kurorcie Susa doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęło 38 turystów z Europy, w większości Brytyjczyków. W marcu tego roku bojownicy islamscy zaatakowali muzeum w Tunisie – w wyniku eksplozji śmierć poniosły wtedy 23 osoby.

  POLSCY TURYŚCI WRÓCILI Z TUNEZJI. NIEKTÓRZY NIE CHCIELI PRZERYWAĆ URLOPÓW

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaki wywiad?!?

   bx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Nasz wywiad został rozpieprzony przez jednego sabotażystę, eksperta od brzozy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za pół roku będzie gorzej a za rok gorzej niż za pół roku

   gen. polny Qk Liński (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   No cóż informacje pewnie pochodzą z pierwszej ręki czyli cia i mosadu organizujących rozrywki. Jak się chce sprzedawać broń, dużo broni to trza dbać o marketing.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jakiego q...a wywiadu? W Polsce nie ma żadnego "wywiadu" !!

   Wszystkie służby (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

   Tyska, Kopacz, Komorowskiego i Biernackiego zajmują się ratowaniem tonącej platformy złodziei
   i malwersantów.
   O to idzie, a nie o wyimaginowanych terrorystów.
   Jest jeszcze inna możliwość. Reżim...rozwiń całość

   Tyska, Kopacz, Komorowskiego i Biernackiego zajmują się ratowaniem tonącej platformy złodziei
   i malwersantów.
   O to idzie, a nie o wyimaginowanych terrorystów.
   Jest jeszcze inna możliwość. Reżim ciemniaków PO-PSL dla zachowania władzy i łupów
   sam doprowadzi do prowokacji, ogłosi stan wyjątkowy i unieważni jesienne wybory.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nooo przestań. A cia i mosad to ch. ?

   gen. polny Qk Liński (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Skoro organizują marketing dla jankeskich fabryk broni to muszą być poinformowani.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Okrywcze

   Marek Sternicki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   O tym donoszą media i wywiad nic odkrywczego nie wnosi. Można jedynie się spodziewać z duża doza pewności, że terroryści mogą zmienić taktykę ataku na zachodnie społeczeństwa. Obecna taktyka...rozwiń całość

   O tym donoszą media i wywiad nic odkrywczego nie wnosi. Można jedynie się spodziewać z duża doza pewności, że terroryści mogą zmienić taktykę ataku na zachodnie społeczeństwa. Obecna taktyka przynosi ofiary także wśród terrorystów. Takie ataki mogą przeprowadzać jedynie skrajni fanatycy. Ale to uszczupla ich zasoby osobowe wśród społeczeństwa zachodniego. Z pewnością kolejen ataki mogą byc kierowane zdalnie zarówno po przez podkładanie bomb jak też zdalne ostrzeliwanie przenośnymi wyrzutniami lub nawet moździerzami. Współczesne moździerze posiadają stromy tor pocisku oraz małe rozmiary co w położeniu bojowym umożliwia umieszczenie go w trudnym do wykrycia stanowisku ogniowym. Takie moździerze mają możliwość strzelania z pojazdów.

   Wraz z emigrantami przedostającymi się do Europy mogą przenikać wyszkoleni terroryści. Może tak być, że za niedługi czas intensywność zamachów terrorystycznych wzrośnie a celem ataku będą duże zgromadzenia ludzi nie objęte ochrona antyterrorystyczną (dworce, sale kinowe, świątynie) nie tylko w krajach afryki ale także środkowej i zachodniej Europy.

   To jest ostatnia chwila aby zintensyfikować działania operacyjne przeciwko terrorystom na ich terenie, a nie czekać na to co się wydarzy.

   Historia jasno nam pokazała, że lekceważenie "państwa" zbrojącego się na potęgę, agresywnie zachowującego się, prowadzącego działania propagandowe zemści się porażką cywilizowanego świata po raz kolejny. Nie dawno zlekceważono Hitlera, jego propagandę i zbrojenia. Aby go pokonać musiało zginąć miliony ludzi.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z cyklu, tematyczne i interesujące treści z bieżących publikacyj z sieci:

   Farmer John (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   (...)”„Kolej na Ewę” – fatalna organizacja i góra zmarnowanych pieniędzy. Lotniczy catering dla 46-osobowej świty Kopacz trafił do kosza. Pusty samolot lecący za Pendolino pochłonął nawet 100 tys....rozwiń całość

   (...)”„Kolej na Ewę” – fatalna organizacja i góra zmarnowanych pieniędzy. Lotniczy catering dla 46-osobowej świty Kopacz trafił do kosza. Pusty samolot lecący za Pendolino pochłonął nawet 100 tys. zł” ... Ewa Kopacz ruszyła w Polskę koleją, by pokazać, jak blisko jej do zwykłych ludzi. Niestety, już pierwsza podróż w tej kampanii naznaczona została gigantycznym marnotrawstwem. Ewa Kopacz pojechała Pendolino, a w ślad za nią ruszył rządowy embraer. Pusty samolot, który miał przewieźć całą 46-osobową świtę pani premier, został w pełni wyposażony, także w catering. Atrakcyjny obiad dla drużyny Ewy Kopacz trafił jednak do kosza. Pieniądze wyrzucone w błoto to nawet 100 tys. zł ... Zapytana o to marnotrawstwo premier, odgrywa zdziwienie ... Nic nie wiem o tym, by coś za mną leciało. To pytanie nie do mnie, tylko do tych, którzy logistycznie zajmują się tego rodzaju organizacją– stwierdziła, odsyłając dziennikarzy do ministrów. Ci z kolei milczą. Marcin Kierwiński, który odpowiada za organizację kampanijnych wyjazdów szefowej rządu, nie odbiera telefonu. Jacek Cichocki, który decyduje w KPRM o lotach VIP–ów także nie raczył odpowiedzieć na pytania dziennikarzy (...)

   (...) ”Wałęsa nie płacił za wynajem luksusowej willi. Struzik wyrzucił Instytut Wałęsy z Parkowej” ... Fundacja Instytut Lecha Wałęsy została wyrzucona z zajmowanej willi Narutowicza. Organizacja dzierżawiła lokal od władz Mazowsza, jednak od dawna zalegała z czynszem. Dlatego umowa została zerwana (...)

   (...)”Pensja posła im nie wystarcza. Politycy dorabiają na boku grube pieniądze!” ... O takiej pensji większość Polaków może tylko pomarzyć. A jednak 12 tys. zł miesięcznie i liczne przywileje to dla niektórych posłów za mało, więc dorabiają na boku na potęgę ... Kalisz „zapomniał” wspomnieć o przysługujących mu przywilejach oraz o tym, że w zeszłym roku dorobił sobie 65 tys. zł na wykładach, książkach i pracy w sądzie. Z kolei Waldemar Pawlak z PSL na gospodarstwie rolnym i doradzaniu przedsiębiorcom zarobił ponad 210 tys. zł., a były piłkarz Roman Kosecki z PO dorobił w Polskim Związku Piłki Nożnej 51 tys. zł ... Tabloid przyłapał Cezarego Kucharskiego z PO, managera piłkarskiego, na ucieczce z sejmowych obrad. Poseł miał stwierdzić, że „on już nie musi pracować”. Jak wyjaśnił w rozmowie z „Faktem”, firma mu się rozrosła i przybyło obowiązków, dlatego podjął decyzję o niekandydowaniu w następnej kadencji. 68 tys. zł przychodu miał Leszek Miller, który prowadzi działalność gospodarczej. W wolnym czasie zarobkuje również Stefan Niesiołowski. Na prawie autorskim, wynajmie mieszkania oraz pełnieniu obowiązków społecznych poseł PO wzbogacił się o 20 tys. zł ... Szkoda, że z takim zapałem nie dbają o portfele Polaków (...) Całość publikacyj w sieci!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "będzie sroga zima

   bo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 1

   górale chrust zbierają"

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A ja się nie licytuję

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   A ja się nie licytuję czy więcej terorystów jest w Tunezji czy w Egipcie.
   Walę na Majorkę i mam spokój w Unii Europejskiej.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama