Prezydent nie zgadza się na dopisanie dodatkowych pytań do...

  Prezydent nie zgadza się na dopisanie dodatkowych pytań do referendum. "Traktujmy się poważnie..."

  Tomasz Skłodowski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Prezydent Bronisław Komorowski nie zgadza się na dopisanie proponowanych przez PiS pytań do zarządzonego na 6 września referendum. Także politycy Platformy Obywatelskiej przekonują, że jest to prawnie niemożliwe. Inicjatywę PiS popiera natomiast Paweł Kukiz.
  Bronisław Komorowski

  Bronisław Komorowski ©Grzegorz Jakubowski

  - Traktujmy się poważnie. Można się dopisać do wycieczki szkolnej albo do pamiętnika, jak ktoś ma ochotę niech się dopisuję – powiedział prezydent Bronisław Komorowski na konferencji prasowej po zakończeniu posiedzenia rady Bezpieczeństwa Narodowego.

  Prezydent lekceważąco odniósł się do wniosku Prawa i Sprawiedliwości, by w referendum zarządzonym na 6 września dodać pytania dotyczące obniżenia wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego dla dzieci 6- letnich oraz zakazu prywatyzacji lasów państwowych.

  Zdaniem prezydenta Komorowskiego posłowie PiS mogą wnioskować o przeprowadzenie referendum na wskazane tematy zgodnie z procedurą referendum organizowanego na wniosek Sejmu.
  - Radzę wszystkim, którzy mnie proponują coś dopisywać by skorzystali ze swoich uprawnień poselskich. Ja, zgodnie z uprawnieniami prezydenta, wysłałem do Senatu wniosek z konkretnymi pytaniami i one przez Senat zostały przyjęte – argumentował prezydent.

  CZYTAJ TAKŻE: PiS chce rozszerzyć wrześniowe referendum. Przekazało prezydentowi propozycje dodatkowych pytań

  W zaplanowanym z inicjatywy prezydenta Komorowskiego referendum Polacy odpowiedzą na pytania dotyczące wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz kwestii rozstrzygania sporów podatkowych na korzyść podatnika.

  Według Joanny Muchy z Platformy Obywatelskiej, referendum z pytaniami proponowanymi przez PiS może zarządzić nowy prezydent Andrzej Duda, który formalnie obejmie urząd Prezydenta RP po zaprzysiężeniu 6 sierpnia. - Nie ma żadnego powodu by przerzucać odpowiedzialność za zorganizowanie referendum na obecnie urzędującego prezydenta – przekonywała w Sejmie Joanna Mucha. Jej zdaniem, nie ma w Polsce procedury i praktyki by prezydent ogłaszał referendum na czyjś wniosek a inicjatywa PiS jest wyłącznie ucieczką od pytania dotyczącego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu, które PiS popiera.

  Poparcia wnioskowi PiS udzielił natomiast Paweł Kukiz. Na swoim profilu społecznościowym napisał, że to dobra inicjatywa. - Z całego serca ją wspieram. Mam nadzieję, że prezydent Komorowski również ją poprze. Byłoby to bardzo ładne zakończenie prezydentury, bo - jak mawiał pan Miller- prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy - napisał Paweł Kukiz.

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ehhh

   ehhh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Zapisać to się możesz w kolejce do pośredniaka... te dodatkowe pytania powinny być bez żadnego "ale"... Wtedy pokazałbyś że jesteś Prezydentem Polaków, bo podpisów do kosza poszło mnóstwo. A tak...rozwiń całość

   Zapisać to się możesz w kolejce do pośredniaka... te dodatkowe pytania powinny być bez żadnego "ale"... Wtedy pokazałbyś że jesteś Prezydentem Polaków, bo podpisów do kosza poszło mnóstwo. A tak wymyśliłeś na koniec g****** pytania. Weźmy chociaż to: Czy jesteś za zmiana finansowania partii politycznych. Założę się że większość da TAK, a czy ktos pomyślał, że to może tez oznaczać powiedzmy nowy podatek od gospodarstwa na finansowanie partii 20zł miesięcznie. I co? takie to są pytania Bronka.. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POtratoWAŁ POwaWAŻ NIE

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   NARUT NIY DAJONC MU SŁOWA I WYBORU JAK PRAFDZIWY SRAMATA I ssATRAPA PO .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To ja chciałabym aby dopisał takie:

   Majka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   1.Czy chcesz,aby politycy zarabiali najniższą krajową?
   2.Czy chcesz,aby politycy odpowiadali karnie za niespełnione obietnice wyborcze(wyłudzenie głosu wyborcy)
   3.Czy chcesz, aby odpowiadali...rozwiń całość

   1.Czy chcesz,aby politycy zarabiali najniższą krajową?
   2.Czy chcesz,aby politycy odpowiadali karnie za niespełnione obietnice wyborcze(wyłudzenie głosu wyborcy)
   3.Czy chcesz, aby odpowiadali całym swoim majątkiem,za wprowadzone błędy legislacyjne?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Myślisz, że...

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Myślisz że politycy popełniają błędy? Dlaczego najniższa krajowa dla tych, którzy pracują bezbłędnie? JOW-y załatwią ci punkt 2 - głosuj!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bezbłędnie...

   Majka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   To Oni tylko kradną i oszukują społeczeństwo.Więc i na ochłapy nawet nie zasługują.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Redaktór się znowu pomylił...

   Rzól (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Redakcja udaje, że płaci dziennikarzom. Oni udają, że sprawdzają swoje teksty. Przykład:
   "Traktujmy się poważnie. Można się dopisać do wycieczki szkolnej albo do pamiętnika, jak ktoś ma ochotę...rozwiń całość

   Redakcja udaje, że płaci dziennikarzom. Oni udają, że sprawdzają swoje teksty. Przykład:
   "Traktujmy się poważnie. Można się dopisać do wycieczki szkolnej albo do pamiętnika, jak ktoś ma ochotę niech się dopisuję – powiedział prezydent Bronisław Komorowski" - na pewno powiedział dopisuję, czy może dopisuje?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oj tam, oj tam

   61 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Jak Bronek po pierwszej turze fundował referendum w sprawie wieku emerytalnego to było dobrze. A jeszcze lepiej kiedy po drugiej turze wycofał projekt. To dopiero było gówniarstwo, nawet nie...rozwiń całość

   Jak Bronek po pierwszej turze fundował referendum w sprawie wieku emerytalnego to było dobrze. A jeszcze lepiej kiedy po drugiej turze wycofał projekt. To dopiero było gówniarstwo, nawet nie dopisywanie do szkolnej wycieczki. Żeby nie robić takich głupot po przegranych wyborach powinien był zamknąć paszczę a nie nadawać jak byle szczylzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kto płaci?

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ile kosztuje KAŻDE referendum i KTO za nie płaci: PO, Prezydent, czy JA?
   Co znaczy: "rozstrzyganie sporów podatkowych na korzyść podatnika" - każdego i zawsze, niezależnie od prawa? Czy to nie...rozwiń całość

   Ile kosztuje KAŻDE referendum i KTO za nie płaci: PO, Prezydent, czy JA?
   Co znaczy: "rozstrzyganie sporów podatkowych na korzyść podatnika" - każdego i zawsze, niezależnie od prawa? Czy to nie będą nowe "ulgi" dla biznesu?
   Czy bardzo będzie skomplikowane policzenie ile, które pytanie zyskało zwolenników i kto jest autorem którego pytania? W tym wypadku wynik referendum będzie OBIEKTYWNY, bo wyborca będzie odpowiadał na pytanie, nie zawsze wiedząc kto się interesuje jego opinią.
   PRZESTAŃCIE MARNOTRAWIĆ NASZE PIENIĄDZE, nie tylko te, zaoszczędzone na "drugim" referendum, ale, przede wszystkim, te wypłacane WŁADZY za MARNOTRAWIENIE CZASU na sprawy, które można załatwić KOMPLEKSOWO!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak by PO chciało jakieś pytanie dopisać

   Marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   To zapewne Bul nie miał by nic przeciwko i było by to zgodne z prawem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   1212 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Gajowy, nie p..., bo rodzinę powiększysz...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama