Prorządowe protesty w Grecji. Tsipras: W referendum...

  Prorządowe protesty w Grecji. Tsipras: W referendum głosujcie na "nie"! Nie wyrzucą nas z Unii

  Magdalena Nałęcz AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  - Chcemy wyjścia z Unii Europejskiej i przywrócenia drachmy - powiedział jeden z protestujących przed greckim parlamentem reporterowi dziennika "The Guardian". Manifestanci trzymają tablice z napisami o treści m.in. "Mój kraj nie jest na sprzedaż" i "OXI", co oznacza w języku greckim "nie", przez co nawołują rodaków do zagłosowania na "nie" w referendum, które odbędzie się w niedzielę. Według szacunków policji na placu znajduje się nawet 13 tys.
  osób. Również na londyńskim Trafalgar Square zebrała się grupa osób solidaryzujących się z dotkniętym kryzysem krajem. Manifestanci trzymali m.in. litery łączące się w zdanie "Odpuśćcie Grecji długi".

  LEPIEJ GŁODOWAĆ Z GODNOŚCIĄ? GRECY MAJĄ DOŚĆ " SZANTAŻYSTÓW Z UNII EUROPEJSKIEJ" [REPORTAŻ]  Źródło: RUPTLY/x-news


  We wtorek mija termin spłaty raty pożyczki dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego w wysokości 1,6 mld euro. Grecki rząd stwierdził, kraj nie jest w stanie uiścić kolejnej raty zadłużenia w terminie. W niedzielę odbędzie się zorganizowane przez grecki rząd referendum, w którym obywatele kraju opowiedzą się za porozumieniem z wierzycielami odnośnie do pakietu pomocy finansowej dla Grecji lub za jego odrzuceniem.

  GRECJA | WOJENNA RETORYKA I REFERENDALNY SZANTAŻ. ATENY S(K)ŁANIAJĄ SIĘ W STRONĘ BANKRUCTWA [VIDEO]


  W wieczornym wywiadzie dla greckiej telewizji premier Alexis Tsipras powiedział, że nie wierzy, by wierzyciele Grecji chcieli wyrzucenia jej ze strefy euro głównie ze względu na wielkie koszty dla eurostrefy, które by się z tym wiązały - informuje BBC. Według Tsiprasa referendum ma sprawić, że negocjacje z wierzycielami będą kontynuowane, a dzięki głosowaniu na "nie" Grecja uzyska mocniejszą pozycję negocjacyjną.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sama Grecja się wyrzuca

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Unia wyrzucenia Grecji nie chce ale sama Grecja się wyrzuca, bo się ciągle dalej zadłuża i w końcu zbankrutuje. Czyli formalnie mogą być dalej w strefie euro ale bez tej waluty fizycznie w bankach,...rozwiń całość

   Unia wyrzucenia Grecji nie chce ale sama Grecja się wyrzuca, bo się ciągle dalej zadłuża i w końcu zbankrutuje. Czyli formalnie mogą być dalej w strefie euro ale bez tej waluty fizycznie w bankach,
   bo im po prostu się więcej nie da. A wtedy niech lewicowe cwaniaki z rządu greckiego pokażą jak można obniżać podatki i jednocześnie zwiększać zasiłki. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Grecji dołączy po wyborach Polska

   Berenika (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   PIS to kopia Tsiprasa. Obieca wam wszystko, byleście tylko dali mu władzę. Powiedz, co chcesz dostać, a ja ci to dam, tylko zagłosuj na mnie. "Ciemny lud to kupi."

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama