Nocne roboty na głogowskich mostach

  Nocne roboty na głogowskich mostach

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nocne roboty na głogowskich mostach
  Drogowcy wymienią asfalt na dwóch mostach na Odrze. Prace mają być wykonywane tylko nocą. Ale to nie koniec tegorocznych planów remontowych GDDKiA
  Nocne roboty na głogowskich mostach
  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wymienia nawierzchnie na dwóch drogowych mostach na Odrze w Głogowie. Ekipa remontowa spędzi na nich dwie noce, bo właśnie na ten czas zaplanowano wszelkie roboty. Między godziną 20-tą, a 6 rano, robotnicy zedrą wierzchnią warstwę ścieralną i ułożą nową. Najpierw na różowym moście, a potem na drugim, przed Serbami.
  Nocne utrudnienia dla kierowców zaplanowano z czwartku na piątek i z piątku na sobotę (25-27 czerwca).

  - Staramy się wykonywać prace w czasie jak najmniejszego ruchu na drodze - mówi Dariusz Zajączkowski, kierownik głogowskiego oddziału GDDKiA. - Oczywiście nie obejdzie się bez utrudnień, ale wymiana nawierzchni jest konieczna. W czasie prac, ruch na mostach będzie wahadłowy.
  Koszt wymiany nawierzchni na obu mostach to 115 tys. zł.

  Jednak dwudniowy, nocy remont to nic w porównaniu do tego, co czeka kierowców pod koniec wakacji lub na początku września. GDDKiA planuje wówczas remont całego odcinka ulicy Kamienna Droga, między jednym mostem a drugim.
  - Konieczna jest naprawa 700 metrów drogi łącznie z regulacją studzienek w ulicy - wyjaśnia Dariusz Zajączkowski.
  Na czas remontu ruch na tym odcinku będzie bardzo utrudniony, a samochody będą się poruszać tylko jedną nitką.
  - Dla ruchu po remontowanym pasie wyznaczymy objazd. Kierowcy będą jeździć po betonowej drodze, od różowego mostu aż do ulicy Łąkowej - dodaje kierownik GDDKiA przyznając jednocześnie, że termin remontu zależy od wyników konsultacji z policją. - Nigdy nie ma dobrego momentu na roboty drogowe, ale z naszego punktu widzenia, najlepiej byłoby je przeprowadzić właśnie w wakacje, gdy uczniowie mają jeszcze wolne, a ruch jest mniejszy. Jednak o tym, kiedy ruszymy z pracami, zdecyduję dopiero po konsultacji z głogowską policją - przyznaje Dariusz Zajączkowski.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama