Jak urządzić salon?

  Jak urządzić salon?

  Materiały Partnera

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jak urządzić salon?
  1/2
  przejdź do galerii
  Chyba każdy chciałby mieć piękny salon, w którym mógłby się relaksować i do którego można z dumą zapraszać gości. Jednak urządzenie takiego salonu wcale nie jest taka prostą sprawą.
  Piękny salon, ładne meble, gustowne dodatki, kto z nas nie chciałby tego wszystkiego mieć we własnym domu. Jednak urządzenie idealnego, pięknego salonu nie jest takie łatwe. Choć pomysłów i sposobów na aranżację salonu jest naprawdę sporo to sztuka polega na tym, aby wybrać ten dla nas najlepszy. Chodzi o to, aby salon w naszym domu był nie tylko ładny, elegancki, ale także funkcjonalny. Pamiętajmy bowiem, że to właśnie w tym miejscu nasza rodzina spędza najwięcej czasu, to tutaj przyjmujemy gości i oddajemy się relaksowi. Trafne zestawienie tych wszystkich cech stanowi największy problem, ale nie oznacza to, że jest to niemożliwe. Jeśli tylko poświęcimy temu wystarczającą ilość czasu, wszystko zaplanujemy i wykażemy się inicjatywą i pomysłowością, na pewno uda się nam skomponować idealny salon.

  Trudne początki

  Jak w przypadku wielu innych przedsięwzięć najtrudniejszy jest początek. Jak to zazwyczaj bywa nie wiemy od czego zacząć. W tym wypadku najlepiej jest rozpocząć działania od nakreślenia ogólnej koncepcji naszego nowego salonu. Czyli jak chcielibyśmy, aby on wyglądał. Czy ma on być w stylu nowoczesnym, czy może w staroświeckim, czy może ma to być pokój przeznaczony do rodzinnych spotkań czy zabaw, a może ma to być miejsce do spokojnego odpoczynku i kontemplacji. Jeśli już mamy określony ogólny zarys naszego salonu możemy przystąpić do wyboru kolorystyki, jaka będzie w nim królować. Jest to ważne gdyż pomoże nam w późniejszym wyborze mebli i dodatków.

  Nowoczesny czy tradycyjny?

  Oto jest pytanie nowoczesny salon czy raczej tradycyjny? To oczywiście zależy przede wszystkim od naszych osobistych preferencji i upodobań. To czy lubimy nowoczesne meble czy staroświeckie? Czy lubimy tradycyjne dodatki czy raczej futurystyczne? Oba salony można urządzić równie elegancko, jednak wystrzegajmy się raczej mieszania obu tych styli, ponieważ są one tak od siebie dalekie, że trudno będzie osiągnąć konsensus. W stylu staroświeckim świetnym dopełnieniem będą duże świeczniki, obrazy lub lustra. Świeże kwiaty i lampy nocne to też element stylu klasycznego. Jeśli marzy nam się salon w stylu nowoczesnym bez wątpienia znajdziemy mnóstwo propozycji u producentów mebli futurystycznych.

  Miejsce dla całej rodziny

  Urządzając salon musimy wziąć pod uwagę to, że jest to miejsce dla całej rodziny. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy mamy dzieci. Projektując nasz wspólny salon musimy wziąć pod uwagę to, że będą w nim przebywać również dzieci. To musi być miejsce przyjazne również dla nich.

  Jadalnia i salon w jednym

  W wielu mieszkaniach niestety nie mamy zbyt dużej kuchni, w związku z tym nie możemy urządzić sobie kuchni wraz z jadalnia. Dlatego właśnie to salon spełnia rolę pokoju dziennego jak i jadalni. Z powodzeniem można połączyć te dwie funkcje, stosując kilka trików. W naszym salonie powinniśmy wygospodarować miejsce na stół i krzesła pokojowe. Najlepiej jeśli będzie to stół rozkładany, który na co dzień jest dość mały, a w momencie gdy tego potrzebujemy można go rozłożyć i stworzyć miejsce dla kilku a nawet kilkunastu osób. Dla tych, którzy nie maja dość dużego salonu na stół, świetną alternatywą będzie tak zwany ławostół, czyli połączenie stołu i ławy. Na co dzień mała ława, która w miarę potrzeb może zmienić się w prawdziwy stół.

  Drobna pomoc

  Jeśli sami nie mamy pomysłu jak urządzić salon możemy skorzystać z gotowych projektów. Inspiracji możemy z powodzeniem poszukać w Internecie, znajdziemy tam wiele propozycji urządzenia salonu. Jeśli dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi możemy także skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, który z pewnością stworzy dla nas coś wyjątkowego.
  Urządzanie własnego, wymarzonego i idealnego salonu może być świetną zabawą i nie lada wyzwaniem. Bez wątpienia jeśli zrobimy to według własnego pomysłu i sami to wykonamy będziemy czuli podwójną dumę, zapraszając gości do naszego salonu. Natomiast wypoczynek w takim miejscu będzie prawdziwą przyjemnością.  

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama