Młoda Ekstraklasa: Rakels trafił, Zagłębie coraz bliżej warszawian

Paweł Kucharski
Łotewski napastnik zapewnił Zagłębiu ME ważne trzy punkty
Łotewski napastnik zapewnił Zagłębiu ME ważne trzy punkty Fot. Piotr Krzyżanowski
Niezwykle ważne i prestiżowe zwycięstwo odnieśli piłkarze KGHM Zagłębia Lubin, występujący w Młodej Ekstraklasie.

Podopieczni duetu trenerskiego Tomasz Bożyczko - Paweł Karmelita pokonali na własnym stadionie lidera rozgrywek, Legię Warszawa, 1:0. Złotą bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 58 minucie Deniss Rakels, a asystę przy jego trafieniu zaliczył Adrian Rakowski. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. Czerwonymi kartkami ukarani zostali Adrian Błąd i Janusz Gol.

Zagłębie zajmuje w tabeli ME drugie miejsce. Do Legii traci pięć punktów, a nad trzecim Ruchem Chorzów ma jedno oczko przewagi. W najbliższy weekend Miedziowych czeka wizyta w Białymstoku i starcie z dziewiątą w hierarchii Jagiellonią.

Deniss Rakels nie był jedynym zawodnikiem z "dorosłej" ekipy, który wystąpił przeciwko Legii. Oprócz niego udział w zwycięskiej potyczce wzięli Aleksander Ptak, Fernando Dinis, Dominykas Galkevicius i Arkadiusz Woźniak. Do tego grona należy doliczyć również Patryka Bryłę, który przecież od niedawna trenuje pod okiem trenera Jana Urbana, a w sobotę zadebiutował w ekstraklasie.

21-letni skrzydłowy pojawił się na placu gry w 68 minucie, zastępując Amera Osmanagicia. Nie miał jednak wielu okazji do zaprezentowania swoich możliwości, bowiem to Legia cały czas atakowała. Mimo to, Bryła chyba miło będzie wspominał swój debiut na tym poziomie rozgrywek. Piękny stadion, kilkanaście tysięcy widzów, no i wynik. Remis na Łazienkowskiej to dobry rezultat, choć pełna pula była bardzo blisko.