Wybierz najlepszego parlamentarzystę. Ostatni dzień...

  Wybierz najlepszego parlamentarzystę. Ostatni dzień głosowania w naszym plebiscycie (ZOBACZ)

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  34 posłów reprezentuje interesy mieszkańców Dolnego Śląska w Sejmie
  1/2
  przejdź do galerii

  34 posłów reprezentuje interesy mieszkańców Dolnego Śląska w Sejmie ©Piotr Smolinski/zdjęcie ilustracyjne

  Jeszcze tylko dziś do północy nasi Czytelnicy mogą wybierać najlepszego lub najgorszego posła i senatora z Dolnego Śląska. W październiku czekają nas wybory parlamentarne, ale już teraz nasi Czytelnicy mogą ocenić 34 posłów oraz 8 senatorów, których cztery lata temu wybrali mieszkańcy Dolnego Śląska. "Gazeta Wrocławska" oraz 17 największych dzienników regionalnych w kraju (wchodzących w skład Polska Press Grupy) prowadzą akcję dotyczącą podsumowania czterech lat pracy posłów oraz senatorów.
  Głosowanie zakończy się dzisiaj o godz. 24. Każdemu z posłów oraz senatorów można wystawić ocenę "tak" lub "nie". Głosujemy "tak", jeśli oceniamy pozytywnie pracę danego parlamentarzysty oraz "nie", jeśli nasza ocena jest negatywna. Tytuły najskuteczniejszych otrzymają ci parlamentarzyści, którzy uzyskają największy stosunek głosów na "tak" do głosów na "nie".
  Można głosować poprzez przesłanie SMS-a na numer 72355 w treści wpisując prefiks.numer kandydata.TAK lub NIE.
  Jeden wysłany SMS to 10 głosów w plebiscycie za danym kandydatem lub przeciw. Oceniając władzę można też głosować poprzez Facebooka. W ten sposób można oddać jeden głos w ciągu doby, a waga takiego głosu wynosi 2 punkty. Trzecią metodą głosowania jest klik na naszej stronie internetowej: Gazetawroclawska.pl. W ten sposób można oddać 5 głosów w ciągu doby, a waga każdego oddanego w ten sposób głosu wynosi 1 punkt.

  Głosujemy w trzech okręgach, na jakie Dolny Śląsk jest podzielony w wyborach parlamentarnych.

  Oceń parlamentarzystów z okręgu wrocławskiego

  Oceń parlamentarzystów z orkęgu jeleniogórsko-legnickiego

  Oceń parlamentarzystów z okręgu wałbrzyskiego


  Wczoraj w naszym plebiscycie na najlepszego parlamentarzystę w okręgu wrocławskim prowadził poseł Michał Jaros z Platformy Obywatelskiej (6712). Poseł Jaros, który jest sekretarzem PO na Dolnym Śląsku, nie może być jednak pewny zwycięstwa. Straty szybko odrabia, jego partyjna koleżanka, posłanka Ewa Wolak (6566). Na trzecim miejscu jest również polityk Platformy Obywatelskiej - posłanka Aldona Młyńczak (5657).

  Tuż za podium jest poseł Wincenty Elsner z Sojuszu Lewicy Demokratycznej (3473).

  Listę z ujemnym wynikiem (-71 głosy) zamykał poseł Stanisław Huskowski, wiceminister z Platformy Obywatelskiej.
  W okręgu jeleniogórsko-legnickim najlepszy, na razie, jest senator PO Józef Pinior (1063). Tylko 29 głosów mniej ma poseł Henryk Kmiecik z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na trzecim miejscu jest senator Jan Michalski z PO (524 głosy). Tuż za podium jest minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna z PO (488). Najgorzej w zestawieniu wypada na razie posłanka Marzena Machałek z Prawa i Sprawiedliwości (-39 głosów).

  W okręgu wałbrzyskim konkurencję deklasuje na razie posłanka Teresa Świłło z PO (1098 głosów). Na drugim miejscu uplasowała się jej koleżanka partyjna Izabela Katarzyna Mrzygłocka (615), a na trzecim Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, również z PO (467 głosów). Panie próbuje gonić senator Stanisław Jurcewicz z PO (153). Najmniejszym poparciem cieszy się poseł Robert Jagła z PO (-221).

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Następna oszustka

   Zgłoś naruszenie treści

   Następna cwaniara Monika Wielichowska w ciągu godziny z 50 głosów zrobiło się 1100.Sami oszuści.Na jesień pokażemy Wam wasze miejsce.Czas mafii PO dobiega końca.Wasze miejsce będzie w celach

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Już na jesień

   Zgłoś naruszenie treści

   Już na jesień POgonimy całą Sitwę!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kupczenie głosami

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Rozumiem iż na koniec sondy gazeta opublikuje ile było głosów tradycyjnych a ile głosów z sms.Jestem ciekaw którzy parlamentarzyści kupczyli sms swoje głosy.Jednego wieczoru patrzę Teresa Swiłło...rozwiń całość

   Rozumiem iż na koniec sondy gazeta opublikuje ile było głosów tradycyjnych a ile głosów z sms.Jestem ciekaw którzy parlamentarzyści kupczyli sms swoje głosy.Jednego wieczoru patrzę Teresa Swiłło -100głosów na drugi dzień rano już + 400 głosów zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama