UE przedłuża sankcje nałożone na Rosję. To odpowiedź na...

  UE przedłuża sankcje nałożone na Rosję. To odpowiedź na "destabilizującą rolę Kremla" ws. Ukrainy

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej podjęli decyzję o przedłużeniu sankcji wobec Rosji. Decyzja jest odpowiedzią na "destabilizującą rolę Kremla na wschodzie Ukrainy" - napisali w oświadczeniu liderzy UE.
  Decyzja o przedłużeniu sankcji do stycznia przyszłego roku zapadła podczas poniedziałkowego spotkania w Luksemburgu. Sankcje, nałożone w ubiegłym roku, miały wygasnąć w lipcu. - Naszym celem jest zmuszenie Kremla do przestrzegania postanowień z Mińska - napisała na Twitterze rzeczniczka Unii Europejskiej Maja Kocijancic. Przedstawiciele ukraińskiej armii oraz oddziałów prorosyjskich separatystów podpisali zawieszenie broni w stolicy Białorusi w lutym.
  Od tego czasu na wschodzie Ukrainy wciąż dochodzi jednak do walk, o których prowokowanie obwiniają siebie nawzajem obie strony. Jak podaje BBC, sankcje dotkną najbardziej rosyjskie banki, firmy zbrojeniowe i koncerny energetyczne. Unijni szefowie dyplomacji nałożyli m.in. embargo na broń.

  ŻYCIE POLITYCZNE W ROSJI ZAMARŁO. REPRESJE UMOCNIŁY PUTINOWSKIE SAMODZIERŻAWIE [REPORTAŻ]


  Decyzję Unii Europejskiej ostro skrytykował Kreml. - Te sankcje są bezpodstawne i niezgodne z prawem. Rosja nigdy nie inicjowała międzynarodowych sankcji - powiedział Dmitrij Pieskow, rzecznik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, cytowany przez stację radiową Echo Moskwy. Rosyjska administracja zapowiedziała także "odpowiednią reakcję", w tym nałożenie sankcji na kraje zachodnie - podaje BBC. - Nie robimy z Rosji wroga, ale musimy bronić naszych sojuszników oraz międzynarodowego porządku regulowanego przez prawo i zapewnić nam dobrą przyszłość. Będziemy potępiać działania Rosji i jej próby ponownego ustanowienia sfery wpływów, jak w epoce sowieckiej - stwierdził w odpowiedzi amerykański sekretarz obrony Ash Carter.

  Kreml wciąż zaprzecza, że wspiera militarnie i finansowo rebeliantów walczących na na wchodzie Ukrainy. Międzynarodowe organizacje oraz kraje Zachodu jednomyślnie oskarżają jednak administrację Władimira Putina o prowokowanie walk. Z tego powodu Rosja została m.in. wykluczona z ostatniego szczytu G7. Na początku czerwca wysocy komisarze ONZ ds. praw człowieka podali najnowsze statystyki dotyczące ofiar konfliktu w Donbasie. Raport wykazał, że od kwietnia 2014 roku na Ukrainie zginęło 6 417 tys. osób - podaje "The New York Times". W walkach ucierpiało także około 16 tys. ludzi. Liczby te mogą być znacznie większe, ponieważ wciąż setki ludzi jest zaginionych, a w kostnicach w Donbasie znajduje się wiele niezidentyfikowanych ciał.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdyby doszło do eskalacji

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści

   Gdyby doszło do eskalacji sytuacji to utworzyłby się blok państw centralnych, z Rosją i Chinami, zwalczany przez Aliantów, skupionych wokół Japonii i Australii z jednej strony i państwa...rozwiń całość

   Gdyby doszło do eskalacji sytuacji to utworzyłby się blok państw centralnych, z Rosją i Chinami, zwalczany przez Aliantów, skupionych wokół Japonii i Australii z jednej strony i państwa Unijno-Natowskie z drugiej.

   Po stronie państw centralnych stanęłyby byłe republiki sowieckie, szereg państw azjatyckich (np. Wietnam czy Pakistan), niektóre państwa arabskie (np. Syria) czy afrykańskie. Po naszej stronie obok dywizji amerykańskich, brytyjskich, niemieckich, francuskich, hiszpańskich czy włoskich byliby też ochotnicy z Chile, Brazylii czy Argentyny.

   Nie wiem dokładnie kto kiedy i jakich broni by użył i jak w szczegółach by ta III wojna światowa wyglądała ale wiem, że IV wojna światowa byłaby na maczugi i kamienie. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama