Tragiczna śmierć w górach

  Tragiczna śmierć w górach

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W piątek, w czasie próby zdobycia Chan Tengri w górach Tien-Szan zginął Waldemar Graj, jeden z członków klubu Oławianie w Górach.
  "Już jutro ruszamy do Kazachstanu. Naszym celem jest Chan Tengri (7010 m n. p. m.), trzymajcie kciuki, wracamy 1 września" - taki wpis ukazał się 6 sierpnia na stronie internetowej www.olawianie-wgorach.pl.

  Nie wszyscy wrócą. W piątek, w czasie próby zdobycia Chan Tengri w górach Tien-Szan zginął Waldemar Graj, jeden z członków klubu Oławianie w Górach. Miał 37 lat. Był instruktorem hufca ZHP w Oławie, właścicielem prywatnej firmy zajmującej się serwisem telefonów komórkowych.

  "Znałem go osobiście, był superkolegą. Jeszcze przed tą wyprawą rozmawiałem z nim, aby nie jechał nigdzie w góry, bo ostatnio Polacy mają w nich pecha. Ale on się tylko zaśmiał i powiedział, że da radę" - napisał wczoraj internauta na forum Oławskiego Serwisu Informacyjnego pod notatką o śmierci Waldemara Graja.

  Według OSI, oławski alpinista w piątek wyruszył samotnie, próbując zdobyć szczyt. Po dwóch godzinach zaczęła się psuć pogoda. Graj wezwał kolegów, czekających w obozie na wysokości 6500 m n.p.m., na pomoc. Mówił im, że zgubił but. Kolegom z wyprawy udało się do niego dotrzeć. Zaczęli znosić Graja na dół, ale było już za późno: alpinista zmarł.

  - Dusza-człowiek, otwarty dla wszystkich, nie dało się go nie lubić - wspomina podharcmistrz Leszek Paluch, kolega z hufca ZHP w Oławie. - Poznaliśmy się 12 lat temu, prowadził wtedy kurs zastępowych. To on nauczył mnie wspinaczki. Budowaliśmy razem ścianę wspinaczkową.
  Od kilku lat - razem z grupą kolegów - jeździł w coraz wyższe góry. W 2006 roku zdobył Pik Lenina w górach Pamiru (7134 m n.p.m.).
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama