Bocelii oczarował Wrocław. Co będzie w czasie Europejskiej...

  Bocelii oczarował Wrocław. Co będzie w czasie Europejskiej Stolicy Kultury?

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Piątkowy (19 czerwca) koncert pt. „Pierwsza odsłona Europejskie j Stolicy Kultury” należał do Andrei Bocellego. Koncert na Stadionie Wrocław obejrzało 23 tys. osób.
  Olga Szomańska – pierwsza Polka i wrocławianka, która zaśpiewała z Andreą Bocellim. Utwór Vivere zabrzmiał świetnie

  Olga Szomańska – pierwsza Polka i wrocławianka, która zaśpiewała z Andreą Bocellim. Utwór Vivere zabrzmiał świetnie ©Archiwum Polskapresse

  Olga Szomańska była megagwiazdą śpiewającą u boku Andrei Bocellego. Razem wykonali Vivere. Wrocławianka zaprezentowała niezwykłą klasę i styl. Szkoda, że nie mogli jej zobaczyć widzowie oglądający dużo krótszą, niż wydarzenie na stadionie, transmisję telewizyjną.
  Pierwsza odsłona programu ESK 2016 przedstawiła kuratorów odpowiedzialnych za przyszłoroczne wydarzenia. Opowiadali o zamiarach krótko, na przygotowanych filmach (przypominających także historię miasta), na żywo kłaniając się publiczności z widowni. W pierwszej, zdecydowanie słabszej części koncertu, dobrze wypadli: Natalia Sikora i Sambor Dudziński śpiewający Życie to nie teatr z tekstem Edwarda Stachury, wykonawcy All You Need Is Love (wśród nich znów Sambor Dudziński).
  Ale to na Bocellego czekała publiczność i nie zawiodła się. Stadion ożył, słuchając m.in. duetu Libiamo ne lieti calici z opery Traviata Giuseppe Verdiego (w duecie śpiewała Paola Sanguinetti), arii O mio babbino caro z opery Gianni Schicchi Giacoma Pucciniego. Bocellemu towarzyszyły też LE DIV4S, czyli Denise, Isabella, Vittoria i Sofia. Olga Szomańska w bieli prezentowała się pięknie i tak śpiewała. Bocelli dostał owacje na stojąco i wzruszył przebojem Time To Say Goodbye. Dobrze zagrała orkiestra NFM (w pierwszej części dyrygował Radosław Labakhua, w drugiej Marcello Rota), wystąpiły razem wrocławskie chóry.
  CZYTAJ
  RAMOWY PROGRAM EURPEJSKIEJ STOLICY KULTURY WROCŁAW 2016

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama