Jarmark na rynku i kolarski start [FOTO]

  Jarmark na rynku i kolarski start [FOTO]

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jarmark na rynku i kolarski start [FOTO]
  1/77
  przejdź do galerii
  Kupcy pokazali swojskie sery, wędliny, miody czy wina
  Za nami Pierwszy Jarmark Mieszczański na głogowskiej starówce. Do naszego miasta przyjechali rolnicy, producenci miodów czy win i rzemieślnicy z całego regionu i nie tylko. Trafili się nawet wystawcy z Warszawy. Przede wszystkim jednak jarmark miał na czele pokazanie lokalnych produktów, a tych nie brakło.

  Na straganach pojawiły się więc sery, wędliny, wypieki, cydry, miody, piwa, wina, pasztety i smalce produkowane przez mieszkańców całego zagłębia miedziowego. Wśród wystawców był Mariusz Kurgał, prowadzący gospodarstwo w Wysokiej, w okolicach Przemkowa. Na jarmarku prezentował on sery własnej produkcji.

  - Hoduje kozy i krowy i sam przygotowuje sery z ich mleka. Działalność prowadzę już od ładnych kilku lat, tworzenia serów uczyłem się pracując za granicą - mówi pan Mariusz. - Samo przygotowanie sera zajmuje kilka godzin, ale już jego dojrzewanie to kwestia od miesiąca w górę.

  Przez festyn przewinęły się tłumy mieszkańców miasta. Wielu z nich skorzystało z okazji, by poznać i spróbować lokalnych smaków.
  Jarmark miał pokazać głogowianom, jak wyglądały podobne wydarzenia na rynku przed wiekami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wycieczka po ratuszu, którą oprowadził prezydent Rafael Rokaszewicz. Opowiedział on o historii tego miejsca.

  Prezydent Rafael Rokaszewicz przyznał, że I Jarmark Mieszczański na pewno nie będzie ostatnim. W przyszłym roku jego forma ma być nieco inna, prawdopodobnie jeszcze bardziej nawiązująca do średniowiecznych klimatów. W tym roku nie dało się tego tak zrobić, ze względu na organizowany w tym samym czasie start Memoriału Kolarskiego im. Grundmanna i Wizowskiego. Liczymy na to, że impreza ta na stałe wpisze się w kalendarz miejskich wydarzeń.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama