Wrocław: 10 kwietnia akcja "Ratownicy na ulicy"

  Wrocław: 10 kwietnia akcja "Ratownicy na ulicy"

  AS

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Akcja odbęd­­zie się w niedzielę (10 kwietnia) w ramach VII Studenckiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej OBLICZA MEDYCYNY RATUNKOWEJ.
  Konferencja organizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej działające na Akademii Medycznej we Wrocławiu.

  Konferencja skierowana jest do studentów wszystkich uczelni medycznych w Polsce. Przewiduje się, że w Konferencji weźmie udział m.in. 150 studentów, 20 młodych naukowców oraz krajowe sławy medyczne z zakresu medycyny ratunkowej. Jej celem jest promowanie aktualnych doniesień
  naukowych z dziedziny medycyny ratunkowej oraz mobilizowanie studentów do angażowania się w działalność naukową środowiska akademickiego.

  Konferencję patronatem honorowym objęli prorektor ds. dydaktyki Akademii Medycznej we Wrocławiu prof. nadzw. dr hab. Mariusz Zimmer oraz prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej dr hab. Igor Chęciński. Patronat naukowy nad Konferencją sprawuje prof. dr hab. Juliusz Jakubaszko.

  Celem akcji RATOWNICY NA ULICY jest rozpropagowanie umiejętności udzielania BLSu (Basic Life Support) wśród mieszkańców Wrocławia. Chętnych będziemy uczyć zasad pierwszej pomocy na specjalnych fantomach. W ramach akcji będziemy też propagować wpisywanie do telefonu kodu IE ( In case of Emergency). Dla chętnych, biorących udział w naszej akcji mamy przygotowane kalendarzyki z wytycznymi BLSu oraz maseczki medyczne do udzielania pierwszej pomocy. W niedziele w godzinach 11-16 będzie można nas spotkać na Rynku przy pręgierzu i w Pasażu Grunwaldzkim, gdzie działamy w ramach zorganizowanego przez stowarzyszenie IFMSA Festiwalu Zdrowia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama