Hakerzy zaatakowali amerykańskie ambasady i konsulaty?...

  Hakerzy zaatakowali amerykańskie ambasady i konsulaty? Placówki nie mogą wydawać wiz i paszportów

  Aleksandra Gersz AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Już od kilku dni amerykańskie ambasady i konsulaty na całym świecie nie wydają wiz i paszportów. Przyczyną jest błąd systemu komputerowego Departamentu Stanu USA, którego sprawcami mogą być hakerzy.
  O technicznych problemach z wydawaniem wiz i paszportów za granicą przedstawiciele Departamentu Stanu poinformowali w piątek. - Pracujemy nad rozwiązaniem problemu i mamy nadzieję, że system zacznie działać normalnie już wkrótce - powiedzieli w oświadczeniu amerykańscy oficjele. Usterka systemu komputerowego Departamentu Stanu wciąż jednak nie pozwala cudzoziemcom planującym podróż do Stanów Zjednoczonych na otrzymanie wiz lub paszportów.
  Jak podaje Reuters, problem ten dotyczy wszystkich krajów na świecie i każdego rodzaju wizy. Osoby, których aplikacje o wizę lub paszport zostały zaakceptowane po 26 maja, wciąż czekają na wydanie dokumentu. W nadzwyczajnych przypadkach można jednak otrzymać paszport, który umożliwia odbycie pilnej podróży do USA.

  Władze Stanów Zjednoczonych wciąż pracują nad ustaleniem przyczyny tego poważnego problemu technicznego. Jak podaje Reuters, błąd systemu Departamentu Stanu mógł zostać spowodowany przez ostatnie włamanie hakerów do sieci komputerowej amerykańskiego urzędu ds. zarządzania personelem. Biały Dom poinformował o cyberataku na początku czerwca. Hakerzy prawdodopobnie działali na zlecienie Chin. Amerykańskie media informowały, że wykradziono dane nawet 14 milionów ludzi, w tym byłych pracowników rządu. Władze USA powiedziały jednak w piątek, że na razie nie mogą potwierdzić tych informacji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama