Andrzej Czerwiński, Marian Zembala, Adam Korol. Ewa Kopacz...

  Andrzej Czerwiński, Marian Zembala, Adam Korol. Ewa Kopacz podała nazwiska nowych ministrów [VIDEO]

  Krzysztof Marczyk (AIP)/X-News/TVN 24

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ewa Kopacz
  1/2
  przejdź do galerii

  Ewa Kopacz ©Piotr Smolinski

  Premier Ewa Kopacz podała nazwiska osób, które zajmą miejsce zdymisjonowanych ministrów. Szefem resortu zdrowia został prof. Marian Zembala, na czele ministerstwa skarbu stanie Andrzej Czerwiński, a nowym ministrem sportu będzie Adam Korol. ZOBACZ VIDEO.

  X-News/TVN 24/TVP

  Pierwszy nazwiska nowych ministrów poznał prezydent Bronisław Komorowski. Od godz. 14 na prośbę prezydenta w Belwederze trwało spotkanie Bronisława Komorowskiego z Ewą Kopacz. Po ponad dwóch godzinach rozmów premier ogłosiła decyzje personalne w sprawie następców zdymisjonowanych ministrów.
  - Tak jak zapowiedziałam, dokonałam zmian w moim rządzie. Każda z tych osób wie co znaczy służba obywatelom, ciężka praca i wie co znaczy znajomość problemów zwykłych ludzi - podkreśliła na wstępie premier.

  Ministrem zdrowia został prof. Marian Zembala, skarbu Andrzej Czerwińskie a sportu Adam Korol. Ewa Kopacz powołała też sekretarza stanu w kancelarii premiera, koordynatora służb specjalnych, którym został Marek Biernacki. Anna Nemś otrzymała nominację na sekretarza stanu w ministerstwie gospodarki, a Dorota Niedziela w ministerstwie środowiska.

  - Pozwólcie, że zwrócę się do Was, moich rodaków. Chcę, żebyście wiedzieli, że najbardziej zależy mi na waszym zaufaniu. Składam deklarację, że ja i moi ministrowie dzień po dniu, 24 godziny na dobę będziemy ciężką pracą o to zaufanie zabiegali - zakończyła Ewa Kopacz.

  SYLWETKI

  Minister Zdrowia: Marian Zembala - lekarz kardiochirurg, profesor nauk medycznych, był bliskim współpracownikiem profesora Zbigniewa Religi. od 2014 r. radny sejmiku śląskiego z ramienia PO. Zajmuje się transplantologią serca oraz płuc. W latach 1997-1999 był prezesem Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego. Kierownik Katedry Kardiochirurgii i Transplantologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W 1997 r. jako pierwszy w Polsce wykonał transplantację pojedynczego płuca. Urodził się 11 lutego 1950 r. w Krzepicach.

  Minister Skarbu Państwa: Andrzej Czerwiński - samorządowiec, polityk, poseł na sejm z ramienia PO od 2001 r. Ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie jako magister inżynier elektryk. W latach 1994-2001 pełnił funkcję prezydenta Nowego Sącza, zasiadał również w radzie miasta. W 1999 r. był współzałożycielem Związku Powiatów Polskich. Jest szefem sejmowej Komisji Nadzwyczajnej ds. Energetyki i Surowców Energetycznych. Urodził się 8 listopada 1954 r. w Nowym Sączu.

  Minister Sportu i Turystyki: Adam Korol - wioślarz, mistrz olimpijski na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, czterokrotny mistrz świata w konkurencji czwórek podwójnych mężczyzn, mistrz Europy w 2010 r. Zawodnik klubu AZS-AWFiS Gdańsk. Był członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2010 r. oraz w 2015 r. W 2008 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Urodził się 20 sierpnia 1974 r. w Gdańsku.
  Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera oraz Koordynator Służb Specjalnych: Marek Biernacki - prawnik, polityk, od 2005 r. poseł na sejm. W latach 1999-2001 pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji z ramienia Ruchu Społecznego AWS, a w okresie jego urzędowania utworzono Centralne Biuro Śledcze. Od 2002 r. do października 2004 r. był wicemarszałkiem województwa pomorskiego. Od 2013 r. do 2014 r. był ministrem sprawiedliwości z ramienia Platformy Obywatelskiej. Od 2014 r. przewodzi sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Urodził się 28 kwietnia 1959 r. w Sopocie.

  Komentarze:

  Bartłomiej Bodio z PSL: Bardzo się cieszymy, że nominacje zostały w poniedziałek ogłoszone i że ministrowie zaczynają ciężką pracę. Pani premier Ewa Kopacz skorzystała z wzorów wypracowanych przez PSL, szukając ministrów (poseł miał na myśli ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza), znalazła fachowców w swojej dziedzinie. Cztery miesiące to dużo czasu na pracę. Trzeba będzie poczekać na wyniki.

  Krzysztof Gawkowski z SLD: Nie ma w tych nominacjach nic nowego. Są spóźnione o co najmniej rok. Gdyby ta konferencja odbywała się rok temu, można by powiedzieć o nadziei. Teraz jest tylko markowanie zmian. Gdyby pani premier chciała potwierdzić swoją wiarygodność powinna poddać się weryfikacji i doprowadzić do rozwiązania parlamentu. Obawiamy się że przez najbliższej przyszłości będzie dochodzić do przepychanek. Te zmiany nie doprowadzą do odbudowania wiarygodności Platformy Obywatelskiej.

  Czytaj także

   Komentarze (38)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do moralistów tu piszących

   młody wkur......ale myślący ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   Moraliści czyś lepszych chamów nie widzieli w budynku na wiejskiej do tego moraliści za nasze polaków pieniądze ? A te marsze debili każdego 10mc co idą pod palac jak morde drą i ich transparenty...rozwiń całość

   Moraliści czyś lepszych chamów nie widzieli w budynku na wiejskiej do tego moraliści za nasze polaków pieniądze ? A te marsze debili każdego 10mc co idą pod palac jak morde drą i ich transparenty co gorsza w imieniu Boga wyłazi takie bydle z kościoła i pluje kretyn na wszystkich.To jest chamstwo bydło i to takie kreatury mają rządzić po pażdzierniku facet ?
   Dlatego napisalem że mam to w d**** jak g***** debilizm wybierze takich ludzi co mają nami rządzić moraliści no chyba żeści tacy sami jak oni bo ja nie mam zamiaru tu byc .zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Juz matoły wybrały andrzejka lewusa on wszystkim pokaże razem z konusem i toruniakiem

   jaki ten polski naród pojebany ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 8

   Tak będzie jak pisiory wygrają wybory i do akcji wkroczą jak ktoś tu wypisal nazwiska to ludziom odechce sie żyć w takim pojebanym kraju.
   A te wszystkie obiecanki andrzejka to funta kłaków nie...rozwiń całość

   Tak będzie jak pisiory wygrają wybory i do akcji wkroczą jak ktoś tu wypisal nazwiska to ludziom odechce sie żyć w takim pojebanym kraju.
   A te wszystkie obiecanki andrzejka to funta kłaków nie warte już wycofuje sie z obiecanek 60 kobitki chłopy 65.
   A MUZYK to przykrywka tam sie mieszczą wszyscy poczawszy od smoobrony !
   Ja mam w d**** pakuję torbę i wywalam na zachód a tu pozostaną pojeby z ciemnogrodem i samoobraoną.
   A na tak serio gówno mnie interesi kto poparancy z PO wymienili bo to wszystko jedna banda po 89 roku oni wszyscy byli razem u władzy od konusa ryżego elektryka !!
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   człowieku

   po co się tu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   użalasz???
   Pakuj się i zjazd do Anglii,Niemiec czy gdzie tam będzie Ci lepiej.
   Tutaj takich ludzi nie potrzeba.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z twojego komentarza wynika jedno

   Analiza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Można to oczywiście rozbierać na czynniki pierwsze. Że wulgarny język, że problemy z jęz. polskim. Że merytorycznie słabiutkie, że nielogiczne...
   Ale tak naprawdę to wszystko wynika z jednego:...rozwiń całość

   Można to oczywiście rozbierać na czynniki pierwsze. Że wulgarny język, że problemy z jęz. polskim. Że merytorycznie słabiutkie, że nielogiczne...
   Ale tak naprawdę to wszystko wynika z jednego: jesteś tępym chamem.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chyba nie zdąży narobić bałaganu...

   cynik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Był już taki jeden olimpijczyk na tym "eksponowaym" stanowisku- sport .Nie pamiętam siedzi już czy nie siedzi. Mam na myśli kryminał.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cśśś! Tamtem był z PiSu

   :-) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Tomasz Lipiec. Minister w rządzie PiS.
   Zresztą tam co drugi okazywał się czarną owcą, albo farbowanym lisem. Jak u Stalina. ;-)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mam lepsze kandydatury

   zdrowe rozsadne rzeczowe prawdomowne ..... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Służby specjalne ANTONI MACIEREWICZ geniusz od wybuchów
   Zdrowie genialnI skrobacze babskich picek PIECHA lub CHAZAN
   Skarbu umie kręcić kaskę HOFFMAN
   Marszałek dobry lejwoda BŁASZAK

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KPINY?????

   młody (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Na cztery miesiące-chodzi tylko o wielkie odprawy pieniężne.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co proponujesz?

   ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Ma nie być ministrów? Tak jest lepiej?
   Może w ogóle ma nie być rządu?

   No, młody, zaproponuj coś.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oki

   Jest (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   tu jest taki rozpizdziaj ze jak by nie było rządu to i tak będzie jak jest wiec wrzuc na luz nie ma w polscy autorytetow jak były to tylko do momentu gdy nie wyszlo na jaw WAlesa ,Komorowski...rozwiń całość

   tu jest taki rozpizdziaj ze jak by nie było rządu to i tak będzie jak jest wiec wrzuc na luz nie ma w polscy autorytetow jak były to tylko do momentu gdy nie wyszlo na jaw WAlesa ,Komorowski ,Wachowski ,Michnik ,Borusewicz zaklinanie prawdy Wyjebane mam już.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ODPOWIADAM!!!!

   młody (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Pierwszy wiceminister by wystarczył jako p.o.Zadowolony?Młody też potrafi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pamiętam

   wojas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   słowa min. kopacz że poprzedni ministrowie Religa i Bielecki to dla niej żadne autorytety, a teraz powołuje się kłamczucha że nowy minister to uczeń Religi, a gdzie autorytet rozpieprzona...rozwiń całość

   słowa min. kopacz że poprzedni ministrowie Religa i Bielecki to dla niej żadne autorytety, a teraz powołuje się kłamczucha że nowy minister to uczeń Religi, a gdzie autorytet rozpieprzona ,,koparo''.Jak najszybciej Ziobro i Maciarewicz czas POzamiatać po tych ścierwachzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak pomyślę, kto zastąpi powołanych dziś fachowców, to ciarki przechodzą mi po plecach

   beata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 14

   Brudziński, Czarnecki, Macierewicz ... groza


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hehe

   janusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   no a twoj stary ? pewnie na magazynie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie

   Mysl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Nie myśl bo jesteś w tym chu.jowy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niezłe: ledwo podali nazwiska, a już ich nienawidzą ;-)

   :-) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

   Ale nic to, dojdzie PiS do władzy i pisiorów też znienawidzicie.
   Bo niektórzy potrafią tylko nienawidzić i narzekać.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   obłuda

   & (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   to twoja specjalność


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wypowiedź uzasadnij

   albo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Przeproś i Spier...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   marianek

   marianek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   brzydka loćka została wyznaczona do mycia smierdzących kibli

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DLACZEGO odciąga się znakomitego kardiochirurga od stołu operacyjnego !!!

   Wkurzony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 5

   Taki talent powinien ratować ludzkie życia, a nie poprawiać sondaże bankrutom.
   I tak nic im to już nie pomoże.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego ? Bo tonący brzytwy się chwyta.

   Oburzony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

   Nie poprawią sobie notowań, bo uniemożliwienie leczenia znakomitemu specjaliście wkurzyło nie tylko Ciebie, więc skutek będzie odwrotny od tego, na co liczą.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama