Wrocław: Żółty podnośnik tajemnicą zaułka

  Wrocław: Żółty podnośnik tajemnicą zaułka

  Jarosław Garbacz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Żółty podnośnik ubarwia krajobraz nieopodal biblioteki uniwersyteckiej na ul. Szajnochy, przy pl. Bohaterów Getta.
  Za zajęcie chodnika bez zgody, właścicielowi naliczana jest kara - za każdy dzień około 16 zł

  Za zajęcie chodnika bez zgody, właścicielowi naliczana jest kara - za każdy dzień około 16 zł ©Paweł Relikowski

  Zajmuje około 4 mkw. chodnika, choć formalnie nikt nie wystąpił do urzędników z prośbą o zgodę na zajęcie przejścia. Wcześniej widziano go także przy siedzibie Narodowego Banku Polskiego na ul. Ofiar Oświęcimskich. Ale nocą, przez uliczki, gdzie nie ma monitoringu, ktoś przeciągnął go na ul. Szajnochy.

  Mieszkańcy dziwią się, po co dźwig stoi, skoro nikt przy nim nie pracuje. - Początkowo myślałem, że ktoś wreszcie oczyszcza zaniedbaną elewację czytelni, ale urządzenie wygląda na porzucone - mówi wrocławianin Wojciech Sikorski.

  Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta (na należącym do niego terenie stoi podnośnik) nikt nie poprosił o zgodę na jego postawienie.
  Urzędnicy sprawdzili firmy, które dysponują podobnym sprzętem, ale nikt się nie przyznał do podnośnika. Nie można go odholować, bo kosz wyciągnięty na wysokość około 10 metrów zerwałby trakcję i sygnalizację świetlną. - Najprawdopodobniej położymy go na bok na lawecie i wywieziemy na parking przy ul. Długiej, ale to skomplikowana operacja - mówi Krzysztof Kubicki ze ZDiUM.

  W rozwikłanie zagadki włączyła się straż miejska.

  - Ustalamy, do kogo należy podnośnik i czy można go w ogóle sklasyfikować jako pojazd do odholowania - mówi rzecznik straży Sławomir Chełchowski.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ilu urzędników ZDiUM potrzeba do wkręcenia żarówki?

   wieszcz

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 13

   "Nie można go (podnośnika - dopisek mój) odholować, bo kosz wyciągnięty na wysokość około 10 metrów zerwałby trakcję i sygnalizację świetlną. - Najprawdopodobniej położymy go na bok na lawecie i...rozwiń całość

   "Nie można go (podnośnika - dopisek mój) odholować, bo kosz wyciągnięty na wysokość około 10 metrów zerwałby trakcję i sygnalizację świetlną. - Najprawdopodobniej położymy go na bok na lawecie i wywieziemy na parking przy ul. Długiej, ale to skomplikowana operacja - mówi Krzysztof Kubicki ze ZDiUM." No, proszę. A śmiano się z ZOMO-ców, że potrzeba ich pięciu do wkręcenia żarówki (jeden trzyma żarówkę a pozostali obracają stołem). Panie Kubicki - wysięgniki działają w dwie strony; nie tylko się podnoszą - również się opuszczają. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   __

   muff (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 15

   Mobilna rzeźba, w koszu dźwigu możnaby ustawić donicę z hedera helix, świetnie by się komponowała zieleń bluszczu z żółtym dźwigiem :)

   Szkoda, że chcecie to usunąć, takie mało kreatywne...rozwiń całość

   Mobilna rzeźba, w koszu dźwigu możnaby ustawić donicę z hedera helix, świetnie by się komponowała zieleń bluszczu z żółtym dźwigiem :)

   Szkoda, że chcecie to usunąć, takie mało kreatywne rozwiązanie :)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ukarać za włamanie

   vb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 13

   Jeżeli kosz zostanie opuszczony to zróbcie foty jako dowód włamania do wnętrza i uruchomienia pojazdu, niech teraz urzędnicy będą zakładnikami paragrafów, które wymyślili. A co do pozwoleń to...rozwiń całość

   Jeżeli kosz zostanie opuszczony to zróbcie foty jako dowód włamania do wnętrza i uruchomienia pojazdu, niech teraz urzędnicy będą zakładnikami paragrafów, które wymyślili. A co do pozwoleń to niech gazeta sprawdzi czy ZDiUM ma pozwolenia na rozbiórkę parkometrów na Solnym i pozwolenie na budowę w innych miejscach , tak te orządzenia miały fundament więc są obiektami budowlanymi.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spokojnie...

   R. D. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 17

   Żaden dźwig w tym miejscu nie stanie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 13

   to terroryści montują bomby na euro już

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   moze jest kradziony?

   Piotr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 13

   jak w temacie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kombinator

   miki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 15

   Nie można go odholować, bo kosz wyciągnięty na wysokość około 10 metrów zerwałby trakcję i sygnalizację świetlną. - Najprawdopodobniej położymy go na bok na lawecie i wywieziemy na parking przy...rozwiń całość

   Nie można go odholować, bo kosz wyciągnięty na wysokość około 10 metrów zerwałby trakcję i sygnalizację świetlną. - Najprawdopodobniej położymy go na bok na lawecie i wywieziemy na parking przy ul. Długiej, ale to skomplikowana operacja - mówi Krzysztof Kubicki ze ZDiUM.

   tak się zastanawiam czy nie prościej i szybciej było by opuścić koszzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama