Piłka nożna. Śląsk na pierwsze mecze LE bez wzmocnień?

  Piłka nożna. Śląsk na pierwsze mecze LE bez wzmocnień?

  Jakub Guder; Twitter @JakubGuder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Flavio Paixao
  1/2
  przejdź do galerii

  Flavio Paixao ©Paweł Relikowski

  Już 22 czerwca Śląsk Wrocław musi zgłosić skład na I rundę Ligi Europy. Tymczasem kontrakty wygasają piłkarzom z końcem czerwca.
  Dwa mecze w I rundzie kwalifikacji Ligi Europy zaplanowano na 2 i 9 lipca (mecz i rewanż), ale do centrali skład na ten etap rozgrywek trzeba zgłosić już do 22 czerwca. To spory problem, bo może się okazać, że WKS do tych rozgrywek przystąpi jeszcze bez wzmocnień.

  Zazwyczaj kontrakty piłkarzy obowiązują do końca czerwca. Tak jest na przykład z Marco Paixao, który 1 lipca przestanie być oficjalnie zawodnikiem WKS-u i stanie się wolnym graczem, za którego nowy klub nie będzie musiał płacić odstępnego.


  Nie jest tajemnicą, że Śląsk - szukając wzmocnień - rozgląda się głównie za takimi piłkarzami. Teoretycznie może zatem podpisać kontrakt, który będzie obowiązywał właśnie od lipca, ogłosić go już dzisiaj, ale nie będzie mógł takiego zawodnika zgłosić do I rundy LE, bo 22 czerwca - kiedy upływa termin zgłoszeń - będzie on jeszcze pracownikiem innego zespołu.

  Oczywiście WKS, albo sam gracz może w jakiś sposób dogadać się z dotychczasowym pracodawcą. Wrocławianie mogą albo coś zapłacić za wcześniejsze rozwiązanie umowy (przed 22 czerwca), albo na przykład sam zainteresowany może zrzec się pensji za czerwiec czy chociaż za połowę miesiąca.

  Rzecz jasna na rynku transferowym dostępni są także piłkarze, którzy wcześniej rozstali się ze swoimi dotychczasowymi zespołami. Z nimi nie będzie problemów.

  Po 9 lipca, czyli przed II rundą kwalifikacji do LE w zgłoszonej kadrze każdy zespół będzie mógł dokonać oczywiście zmian.

  Koniec kontraktu 30 czerwca oznacza, że gdy WKS wznowi treningi 23 czerwca, to na zajęciach powinni się stawić zarówno Marco Paixao, jak i Milos Lacny, którzy prawdopodobnie wyjadą z Wrocławia. Do końca miesiąca muszą jednak trenować ze Śląskiem.

  >

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wolne krajowe "drewna" lub...

   rycho (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   2, 3 ligowy zagraniczny szrot,to są wzmocnienia?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie ta klasa

   rydz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Nie chcę być złym prorokiem, ale z rozgrywkami pożegnają się bardzo szybko.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za co,gdy kasy brak..

   Ob. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   O jakich wzmocnieniach piszcie? Klub zadłużony po uszy, a Oni o wzmocnieniach.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   l

   l (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 8

   a czego tak wysłuchuje ten parodysta Paixao? Podobno jest najlepszym po Ronaldo napastnikiem Portugalii, szkoda że nigdy w kadrze nie zagrał, nawiasem mówiąc w żadnym zespole sensownym tez, jakas...rozwiń całość

   a czego tak wysłuchuje ten parodysta Paixao? Podobno jest najlepszym po Ronaldo napastnikiem Portugalii, szkoda że nigdy w kadrze nie zagrał, nawiasem mówiąc w żadnym zespole sensownym tez, jakas arabia saudyjska i banda parodystów z Wrocławia to jego szczytowe osiągnięcia.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama