Ważne
  Wrocław: Od 13 czerwca wielkie zmiany na ulicach i w...

  Wrocław: Od 13 czerwca wielkie zmiany na ulicach i w komunikacji miejskiej (SPRAWDŹ)

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Remonty ulic, zdjęcie ilustracyjne

  Remonty ulic, zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

  W sobotę, 13 czerwca w różnych miejscach Wrocławia rozpoczynają się prace związane z budową lub przebudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Będzie także remontowany most Rakowiecki. W związku z tym miasto wprowadziło zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  Remonty ulic, zdjęcie ilustracyjne

  Remonty ulic, zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

  13 czerwca rozpoczyna się kolejny etap przebudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ulicy Starodębowej (osiedle Pawłowice). Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 130, 241 i 936. Autobusy linii 130 od ulicy Przedwiośnie będą kursowały w obu kierunkach objazdem przez ulicę Azaliową, Pawłowicką do pętli przy ulicy Widawskiej z pominięciem przystanku na ulicy Starodębowej. Kursy autobusu nocnego linii 241 będą realizowane z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Przedwiośnie przy skrzyżowaniu z ulicą Pawłowicką oraz na ulicy Starodębowej przy skrzyżowaniu z ulicą Malwową. Natomiast autobusy linii strefowej 936 powrócą na trasę przez osiedle Pawłowice i będą kursowały w obu kierunkach przez ulicę Azaliową i Pawłowicką.

  W związku z remontem inaczej pojadą autobusy linii 123 kursujące przez ulicę Marszowicką. Autobusy będą kursowały w skróconej relacji od pętli w Leśnicy do przystanku "Marszowicka" przy osiedlu Malowniczym na Marszowicach. Obsługę komunikacyjną skrzyżowania ulicy Głównej, Marszowickiej i Wilkszyńskiej nadal będą zapewniały bez zmian autobusy linii 923.


  Na osiedlu Kowale rozpoczynają się prace związane z budową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W związku z tym planowane jest wprowadzenie jednego kierunku ruch na ulicy Kowalskiej co spowoduje zmianę trasy linii autobusowej 118 i nocnych kursów linii 241.

  Autobusy linii 118 kursujące od strony Kromera w kierunku Swojczyc, Sępolna i Wojnowa zostaną skierowane objazdem od ulicy Toruńskiej przez ulicę Kwidzyńską i Działdowską do ulicy Kowalskiej. W kierunku przeciwnym trasa ww. linii autobusowej pozostanie bez zmian. Nocne kursy linii 241 realizowane w kierunku centrum miasta pojadą objazdem od ulicy Krzywoustego przez ulicę Brucknera z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Kowalskiej, Działdowskiej i Kwidzyńskiej. W kierunku przeciwnym tj. w kierunku Psiego Pola, Kłokoczyc, Pawłowic i Osiedla Sobieskiego trasa linii nocnej 241 pozostanie bez zmian.

  Zmiana organizacji ruchu polegać będzie na wprowadzeniu na ul. Kowalskiej jednego kierunku ruchu na odcinku od ul. Działdowskiej do ul. Olsztyńskiej w kierunku Jana III Sobieskiego. Dla przeciwnego kierunku ruchu (al. Jana III Sobieskiego – Strachocińska) zaplanowano następujące objazdy: Objazd dla pojazdów do 3,5t i komunikacji autobusowej ulicami: Jana III Sobieskiego – Brucknera, Kwidzyńska i Działdowska do ul. Kowalskiej. Objazd dla pojazdów pomiędzy 3,5t a 15t ulicami: Jana III Sobieskiego – Brucknera, Kochanowskiego, pl. Grunwaldzki, M.C. Skłodowskiej, Wystawowa, Mickiewicza, mosty Chrobrego (15t), Swojczycka, Strachocińska. Objazd dla pojazdów powyżej 15t ulicami: Jana III Sobieskiego – Brucknera, Kochanowskiego, pl. Grunwaldzki, Piastowska, Sienkiewicza, Wyszyńskiego, Traugutta, Krakowska, Opolska do Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

  WIĘCEJ NA KOLEJNEJ STRONIE
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Autobusy będą zawracały na Niskich Łąkach?

   ktokolwiek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Aż żałuję, że nie zobaczę, jak autobus będzie zawracał na Niskich Łąkach po dowiezieniu dzieci do mostu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ci, którzy zrobili objazd przez Opolską

   kolo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   chyba nie widzieli, jakie tam są korki.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Most Rakowiecki

   Marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Pytanie-po co zamykać most Rakowiecki w sobotę gdy przez weekend nic tam nie będzie robione? Byłem przed chwilą przy tym moście Na Niskich Łąkach i widzę że stoi znak zakazu wjazdu, most jest tylko...rozwiń całość

   Pytanie-po co zamykać most Rakowiecki w sobotę gdy przez weekend nic tam nie będzie robione? Byłem przed chwilą przy tym moście Na Niskich Łąkach i widzę że stoi znak zakazu wjazdu, most jest tylko w połowie zamknięty, druga strona nie ma barierek i większość kierowców i tak przez ten most jedzie. Pisze że ma być remontowany do końca sierpnia a wcześniej czytałem że ma być przebudowywany aż do m.w. połowy przyszłego roku.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dla mnie w zyciu chodzi o to by sie napic wody z przyjaciolmi, przespac z fajna kobieta

   szczery (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 23

   i zarobic troche kasy, a przy tym dobrze sie wysypiac


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   kera (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 4

   I wracać wieczorem pksem w rejony dwr dsr dsw itp

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo