Derby dla Chrobrego! Sezon kończymy na 11. miejscu w tabeli!

Kacper Chudzik
Chrobry Głogów S.A.
Piłka nożna - I liga W pięknym stylu głogowianie zakończyli tegoroczne rozgrywki. Pokonali Miedź Legnicę 3:1 (0:0)!

Wpoprzednim tygodniu trener głogowian zapowiadał, że pomarańczowo-czarni zrobią wszystko, by kibice mogli być zadowoleni z wyniku derbowego spotkania z Miedzią. Jak się okazało, nie były to puste słowa. Chrobry z pięknym stylu pokonał rywala z Legnicy i zakończył sezon na 11. miejscu tabeli.

- Przy 0:0 sytuację miał Łobodziński. Gdyby zabrał się z piłką, to rzeczywiście Miedź mogła wyjść na prowadzenie. Później była jeszcze jedna sytuacja i ta, w której nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Co do drugiej odsłony - wiadomo, bramka w takim upale to duży atut. Zespół atakujący musi się otworzyć, organizm wolniej się regeneruje i różnie bywa z powrotami. Ważny moment to jeszcze niewykorzystana okazja rywali na 1:1. Drużyna, która goni wynik, psychicznie jest w gorszej sytuacji. Nam pod koniec zabrakło trochę determinacji, straciliśmy bramkę, ale trudno mieć o to pretensje. Najważniejsze jest zwycięstwo. Długo czekano na nie w Głogowie, więc cieszymy się. Ważne było dla nas, aby przygodę w Pucharze Polski zacząć później i mieć tym samym dłuższy okres przygotowawczy - mówił Ireneusz Mamrot, trener Chrobrego.

W ciekawe derby bardzo ładnie wpisała się piękna bramka Michała Michalca, który piłkę w siatce umieścił z 50 metrów!
Trener Miedzi Janusz Kudyba wynik spotkania skomentował krótko. - Gratuluję zwycięstwa. To ważne punkty. Piłka to taka dyscyplina, w której gdy nie trafia się w stworzonych sytuacjach, to wraca to jak bumerang i dostaje się w czoło. My tego dnia trzy razy dostaliśmy w czoło i myślę, że to wystarczy za komentarz - przyznał.

Podczas samego spotkania nie obyło się jednak bez kontrowersji. W pewnym momencie kibice Chrobrego odpalili race, które zadymiły sektor fanów oraz część murawy. Sędzia musiał nawet na kilka minut przerwać spotkanie. Wszystko wskazuje więc na to, że w kolejnym sezonie nasz klub ponownie zostanie ukarany za zachowanie fanów. Przypomnijmy, że po spotkaniu z Zagłębiem Lubin, podczas którego również odpalane były race, Chrobry zapłacił 2,5 tys. zł kary. Dodatkowo służby wojewody zamknęły dla kibiców spotkanie z Arką Gdynia.

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 3:1 (0:0)
BRAMKI:
1:0 Bednarski (54),2:0 Michalec (75),3:0 Lafrance (82 (sam.), 3:1 Zatwarnicki (90) W 24 minucie Damian Piotrowski (Chrobry) nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Dominik Budzyński)
CHROBRY: Janicki - Ziemniak (55 Zając), Michalec, Byrtek, Samiec, Bednarski (78 Pisarczuk), Hałambiec, Gąsior, Hudyma, Sędziak (36 Bogusławski), Piotrowski.
MIEDŹ: Budzyński - Bartczak, Lafrance, Midzierski, Oleksa, Łobodziński (44 Zieliński), Kakoko (72 Wichłacz), Cierpka, Garuch, Szczepaniak, Labukas (65 Zatwarnicki).
ŻÓŁTE KARTKI: Bednarski - Labukas.
SĘDZIA: Mirosław Górecki (Katowice).